Partner serwisu Visa dla biznesu

Nowe terminale Banku Pekao w sklepach Biedronka i Hebe

Fintek
Fintek
#Pekao S.A#Płatności
Opublikowano: 13 listopada 2019, 11:30 Aktualizacja: 13 listopada 2019, 13:13

Sieć sklepów Biedronka oraz Hebe podpisały porozumienie z Bankiem Pekao w zakresie obsługi terminali płatniczych. Zgodnie z porozumieniem przez kolejne 5 lat Pekao będzie wdrażać w sklepach sieci najnowsze rozwiązania z zakresu obsługi transakcji bezgotówkowych.

Świąteczna promocja od Banku Pekao. Raty 0% na zakupy kartą kredytową

W ramach nowej umowy Pekao wprowadzi do wszystkich, blisko 3 tys. sklepów Biedronka oraz ponad 200 drogerii Hebe nowoczesne urządzenia multimedialne z ekranem dotykowym, które umożliwią wyświetlanie na ekranach treści marketingowych i przyspieszą transakcję.

Bank Pekao podpisuje porozumienie z Biedronką

Bank Pekao wprowadził terminale płatnicze do sklepów Biedronka pięć lat temu. Od września 2018 roku klienci mogą korzystać z płatności mobilnych BLIK, które cieszą się stale rosnącą popularnością (w Biedronce średnio o około 15% miesięcznie). Z kolei obcokrajowcy cenią sobie wdrożenie obsługi przewalutowania transakcji w trybie zbliżeniowym – czytamy w komunikacie.

Pod koniec sierpnia tego roku, bank uruchomił program poleceń dla klientów biznesowych, promujący terminale płatnicze. W zamian za polecenie innym przedsiębiorcom korzystania z terminali, można odebrać e-kody zakupowe do sieci Biedronka. Więcej o szczegółach promocji na stronie www.zyskujzpekao.pl.

– Cieszymy się, że będziemy mogli kontynuować tę wieloletnią współpracę. W ramach programu cyfrowej transformacji intensywnie rozwijamy nasz biznes płatniczy, stawiając na rozwój nowoczesnych i kompleksowych usług. Kolejna umowa z tak dużą firmą świadczy o tym, że idziemy w dobrym kierunku – mówi Marek Tomczuk, wiceprezes Banku Pekao, nadzorujący Pion Bankowości Detalicznej.

W III kwartale 2019 roku Bank Pekao zanotował 656 mln zł zysku netto, co oznacza wzrost o 8% w porównaniu do analogicznego okresu ubiegłego roku. Pekao ma już ponad 1,6 mln aktywnych klientów mobilnych.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

nowe-terminale-banku-pekao-w-sklepach-biedronka-i-hebe