Do zapoznania się z ofertą ubezpieczenia na życie do kredytu hipotecznego, wystarczy rozmowa telefoniczna lub wideorozmowa. W jej trakcie klient otrzymuje na swoją skrzynkę e-mailową wszystkie niezbędne dokumenty oraz link do wniosku o ubezpieczenie na platformie Autenti.

Współpraca PKO BP i fintechu Autenti

Na tej platformie – w kilku prostych krokach – podpisze umowę ubezpieczenia. Wszystko odbywa się online bez konieczności wizyty w placówce banku. Proces nie wymaga drukowania ani jednej kartki papieru. Doradcy Bankowości Hipotecznej PKO zyskali możliwość przygotowania oferty ubezpieczenia na życie i jej sfinalizowania w ramach zdalnej obsługi klienta.

– Doskonała współpraca zespołów projektowych Grupy PKO i Autenti, a także obustronne zaangażowanie w ideę cyfryzacji i wdrażanie filozofii paperless były czynnikami sukcesu naszego przedsięwzięcia. Udało nam się wspólnie wdrożyć bezpieczne i wygodne rozwiązanie, które zadowoli klientów i stworzy istotną przewagę konkurencyjną Grupy PKO – mówi Tomasz Plata, wiceprezes zarządu Autenti.

Autenti to polski fintech, który rozpoczął działalność w 2014 roku. Jednym z inwestorów spółki jest PKO Bank Polski. Autenti oferuje rozwiązania umożliwiające podpisywanie i autoryzowanie dowolnych dokumentów online, na każdym urządzeniu z dostępem do internetu. Platforma pełni rolę zaufanej strony trzeciej – gwarantuje autentyczność podpisanych dokumentów i zabezpiecza informacje w procesie podpisywania umowy.