Po aktualizacji użytkownicy mogą dodawać karty do Google Pay i zarządzać nimi w aplikacji Santander mobile. Można dodać kilka kart, łatwo je usuwać i wybierać, którą chcemy płacić. Dzięki temu nie trzeba już korzystać z osobnej aplikacji Google Pay.

W aplikacji Santandera można już dodać kartę do portfela Google Pay

Kartę do Google Pay w aplikacji Santandera można dodać klikając w zakładkę „Karty i płatności mobilne” i wybierając plastik, który chcemy podpiąć do portfela. Następnie klient może wskazać, która karta ma być używana domyślnie do płatności Google Pay. To na pewno wygodne rozwiązanie, chociaż ciężko traktować je jako szczególną nowość. Taka opcja jest już dostępna w kilku bankach działających w Polsce.

Około miesiąc temu płatności Google Pay zostały udostępnione także przez czeski fintech Twisto. Co ciekawe Google Pay w Twisto nie wymaga podawania PIN-u przy transakcjach przekraczających dopuszczalny limit (teraz wynosi on 100 złotych). Apka wykorzystuje biometryczną autoryzację transakcji na smartfonie klienta, czyli odciska palca.

Z kolei w minionym tygodniu Santander Bank Polska poinformował, że w związku z pandemią koronawirusa zwolni klientów z segmentu MŚP z opłaty za konto firmowe. Przedsiębiorcy mogą także zdalnie zamówić terminal płatniczy marki Elavon.