Gry, aplikacje, muzyka, filmy, programy telewizyjne i iCloud – teraz za to wszystko będzie można zapłacić BLIKIEM. Chodzi tutaj zarówno o możliwość doładowania konta Apple ID, jak i bezpośrednie płatności BLIKIEM za treści pobierane na swoje urządzenie.

Konto Apple ID można już doładować BLIKIEM

Jak to działa? Na początek należy przejść do zakładki „Ustawienia”, stuknąć w swój Apple ID oraz wybrać opcję „Płatność i wysyłka”. W tym momencie może pojawić się prośba o zalogowanie. Następnie klikamy w pole „Dodaj metodę płatności” i wybieramy opcję BLIK. Od teraz przy doładowaniu konta Apple ID można już korzystać z BLIKA.

W II kwartale 2020 roku użytkownicy BLIKA zrealizowali 97,4 mln transakcji, a w całym pierwszym półroczu – 175 mln. Na koniec czerwca z BLIKA aktywnie korzystało 5,42 mln użytkowników, a więc prawie połowa wszystkich osób, które mają bankowe aplikacje mobilne. Rośnie także popularność przelewów na numer telefonu BLIK – swój numer zarejestrowało w tym celu już 8 mln osób.

Jednym z głównych celów BLIKA jest obecnie udostępnienie płatności zbliżeniowych i szersze wyjście za granicę. Jest to możliwe dzięki współpracy z Mastercard, który stał się jednym z udziałowców Polskiego Standardu Płatności.