Dzięki ogłoszonej współpracy lista podmiotów oferujących odroczone płatności PayPo, powiększyła się o kolejny znany brand. Eobuwie.pl dołączyło tym samym do takich graczy jak, Allegro, CCC, Media Markt, Media Expert, Leroy Merlin czy Decathlon. W komunikacie czytamy, że polski fintech prowadzi już zaawansowane rozmowy z kolejnymi sklepami internetowymi. Nowi partnerzy mają się pojawić jeszcze w tym roku.

PayPo rozszerza dostępność odroczonych płatności o kolejny sklep

Z odroczonych płatności PayPo miesięcznie korzysta już ponad 300 tys. konsumentów, którzy w 2020 roku zrealizowali więcej niż 2,5 mln transakcji. W sumie rozwiązanie polskiego fintechu jest już dostępne w przeszło 1 tys. sklepów, w tym w ponad 100 działających w obszarze fashion.

– Wśród ponad tysiąca partnerów handlowych, oferujących  odroczone płatności PayPo, swoją obecność w naszym portfelu klientów stanowią duże podmioty, których działalność wykracza poza Polskę. To dla nas duże wyróżnienie, że do tego grona dołączyło właśnie eobuwie.pl, czyli jeden z największych w regionie sprzedawców produktów typu fashion – mówi Tomasz Hadzik, Członek Zarządu PayPo.

– Nasi klienci cenią bogatą ofertę, komfort płynący z możliwości wygodnego przeglądania oferty, trafnego doboru rozmiaru oraz szybkości dostawy i zwrotów. Coraz częściej wolą jednak najpierw obejrzeć i przymierzyć kilka par produktów w domowym zaciszu, a zapłacić tylko za te, które zdecydują się kupić. Pozostałe mogą w wygodny sposób zwrócić. Rozumiejąc te oczekiwania, postanowiliśmy zaproponować im taką możliwość. Odroczone płatności to rozwiązanie niezwykle popularne na rynkach zachodnich – komentuje Mikołaj Wezdecki, dyrektor e-commerce w eobuwie.pl.

Wdrożenie pozwoli nie tylko odroczyć płatność o 30 dni, ale także rozłożyć ją na cztery raty. Klienci, którzy wybiorą ten rodzaj płatności, dokonają spłaty, logując się do panelu klienta na stronie PayPo. Wcześniej PayPo wprowadziło takie nowości, jak raty 0%, czy brak pobierania karnych odsetek za opóźnienia w płatnościach do 30 dni po terminie.