W ciągu 11 miesięcy działalności w Polsce firma zawarła umowy z ponad 400 sklepami internetowymi. Przeszło 150 z nich udostępniło już formułę zakupową „kup teraz, zapłać później” swoim klientom. Zakupy z Twisto mogą już robić między innymi klienci znanych marek odzieżowych – Diverse i Endo. Wcześniej Twisto udostępniła na przykład popularna platforma sprzedaży online – Born2be.

Twisto w sklepach Diverse i Endo

Jak działa Twisto? Fintech pozwala na opłacenie zakupów 21 dni po ich otrzymaniu. To dobre rozwiązanie zarówno dla kupujących, jak i dla sprzedawców. Sklep otrzymuje pieniądze od razu, a klient może wypróbować towar przed uiszczeniem opłaty. Krzysztof Blinowski, szef Twisto w Polsce wyjaśnia, że w celu analizy ryzyka firma wykorzystuje autorski mechanizm Nikita. Opiera się on na rozwiązaniach z zakresu big data i machine learning, co pozwala sprawdzić wiarygodność klienta w ułamku sekundy. Przy okazji zachęcamy do zapoznania się z naszym przeglądem ofert odroczonych płatności. To dobra alternatywa dla transakcji za pobraniem.

Na polskim rynku Twisto działa w strategicznym partnerstwie z ING Bankiem Śląskim. Jest oferowane w sklepach korzystających z bramki płatniczej imoje oraz samodzielnie. Na razie formuła zakupowa Twisto „kup teraz, zapłać później” jest dostępna przede wszystkim w sklepach z branży modowej i kosmetycznej.

Twisto to czeski fintech z siedzibą w Pradze. U naszych sąsiadów firma działa od 5 lat, a z jej oferty korzysta ponad 500 tys. klientów. Oferta firmy w Czechach jest nieco bogatsza od tej dostępnej w Polsce. Na czeskim rynku firma oferuje aplikacje do codziennych płatności, takich jak opłacanie rachunków i faktur za pomocą zdjęcia telefonem, czy podział płatności za rachunek w restauracji na kilka osób. Apka Twisto jest powiązana z wielowalutową kartą Mastercard, która ma oferować atrakcyjny kurs wymiany walut. Plastik umożliwia również dostęp do indywidualnej linii z kredytem odnawialnym i realizację płatności za pomocą Apple Pay.

Fintech chce udostępnić taką samą ofertę w Polsce – i to jeszcze w tym roku. Celem Twisto jest pozyskanie 500 tys. klientów w Polsce w ciągu 5 lat. Pomóc ma w tym pozyskane niedawno 60 mln zł w drugiej rundzie finansowania. Firmę wsparli między innymi dotychczasowi inwestorzy –  ING Ventures, UNIQA Ventures, ING Bank Śląski i ENERN.