Partner serwisu Visa dla biznesu

Oficjalnie. Garmin Pay dla posiadaczy kart Visa

Rafał Tomaszewski
Rafał Tomaszewski
#Visa
Opublikowano: 16 kwietnia 2018, 13:43 Aktualizacja: 19 lutego 2019, 20:49

Posiadacze kart Visa, wydanych przez Bank Zachodni WBK, mogą już płacić zbliżeniowo za pomocą zegarków marki Garmin z funkcją Garmin Pay. Od połowy marca to rozwiązanie było dostępne dla właścicieli kart Mastercard.

Płatności Garmin Pay dostępne dla klientów Nest Banku

Płatności zbliżeniowe smartwatchem są możliwe dzięki wykorzystaniu tokenizacji Visa, która pozwala bankom na łatwe udostępnianie konsumentom nowoczesnych rozwiązań płatniczych dostarczanych przez zewnętrzne firmy. Jak wynika z badania Visa, niemal 90% respondentów w wieku od 18 do 34 lat – tzw. milenialsów – uważa, że do 2020 r. będzie zarządzać pieniędzmi lub dokonywać płatności głównie z wykorzystaniem smartfonu, tabletu lub urządzenia ubieralnego.

Garmin Pay dla posiadaczy kart Visa

Aby rozpocząć płacenie z Garmin Pay, klienci Banku Zachodniego WBK muszą zainstalować na swoim smartfonie aplikację Garmin Connect Mobile, połączyć zegarek Garmin z aplikacją i dodać do niej swoją kartę Visa. Karta zostanie zamieniona na bezpieczny token przez system tokenizacji Visa i umieszczona w tzw. bezpiecznym elemencie w zegarku. Jeżeli podczas dokonywania płatności telefon użytkownika będzie zsynchronizowany i połączony z zegarkiem Garmin, na ekranie urządzenia wyświetli się powiadomienie na jej temat.

Płatności zbliżeniowe z Garmin Pay można realizować we wszystkich terminalach w Polsce i na świecie obsługujących płatności zbliżeniowe i mobilne. Terminale te stanowią dzisiaj już prawie 100% urządzeń akceptujących płatności bezgotówkowe w kraju – to dane Visa na podstawie raportów od agentów rozliczeniowych.

Płacenie z Garmin Pay jest wyjątkowo łatwe i szybkie – wystarczy wybrać na zegarku Garmin funkcję portfela, podać kod ustalony podczas aktywacji portfela i w ciągu 60 sekund zbliżyć zegarek do terminala. W ciągu doby można dokonywać następnych płatności bez ponownego podawania hasła pod warunkiem, że zegarek pozostanie założony. Jeżeli jednak w tym czasie zegarek przestanie monitorować nasze tętno – np. po zdjęciu go z ręki – to przy kolejnej transakcji zostaniemy poproszeni o podanie kodu” – komentuje Jakub Szałamacha, Marketing Manager Garmin Polska.

Visa/RT


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

oficjalnie-garmin-pay-dla-posiadaczy-kart-visa