– Sytuacja pandemii spowodowała naszym zdaniem około 30% wzrost zainteresowania zakupami internetowymi w Polsce. Sądzimy, że w najbliższych miesiącach przynajmniej około 20-25% tych osób, które rozpoczęły przygodę z e-commerce w trakcie pandemii nie powrócą do starych nawyków. Trend wzrostu powinien się utrzymać – mówił Juliusz Stawiński, New Business Development Director w Tpay podczas Fintech Brunch #4.

Płatności internetowe rosną jak na drożdżach

– W czasie COVID-19 zarząd zdecydował o dowolności jeśli chodzi o wybór pracy w biurze lub zdalnie. Jako integrator płatności notujemy obecnie bardzo duże zainteresowanie naszymi usługami, w związku z czym musimy być bardzo blisko klienta. W efekcie odbywamy niesamowitą liczbę online’owych spotkań na różne tematy z naszymi klientami – przyszłymi i obecnymi. Generalnie dla nas jest to okres dość wzmożonej pracy – dodaje Juliusz Stawiński.

W trakcie Fintech Brunch #4 przedstawiciel Tpay zwrócił uwagę na fakt, iż polska gospodarka była gotowa infrastrukturalnie do tego, aby obsłużyć tak znaczący wzrost płatności internetowych. W czerwcu 2020 roku detaliczne platformy cyfrowe odnotowały o 37% więcej klientów niż w styczniu. Ten trend zapewne się utrzyma.

Całą rozmowę z Juliuszem Stawińskim można obejrzeć i przesłuchać poniżej. Zachęcamy także do zapoznania się z relacją z Fintech Brunch #4. Znajdziecie tam podsumowanie wszystkich wystąpień.