23 października 2018, 10:00:I Love Crypto 2018 - Złote Tarasy, Złota 59,00-120 Warszawa,Polska

Para Książęca wyróżniła startupy w The Heart Warsaw

Para Książęca wyróżniła startupy w The Heart Warsaw.

Książe William oraz Księżna Kate spotkali się z przedsiębiorcami w The Heart Warsaw, gdzie wzięli udział w inauguracji inicjatywy Warsaw–London Bridge, mającej na celu wzmocnienie wzajemnych stosunków między polskim i brytyjskim biznesem. Pierwszym działaniem w ramach projektu jest wsparcie młodych spółek technologicznych w ekspansji do Wielkiej Brytanii. Wyróżnionymi spółkami zostały Migam i Whisbear.

– Wydarzenie Warsaw-London Bridge, zorganizowane wspólnie przez The Heart i Ambasadę Wielkiej Brytanii, pokazało energię, kreatywność i potencjał współpracy polsko-brytyjskiej. Byliśmy zaszczyceni mogąc gościć Ich Królewskie Wysokości Księcia i Księżną Cambridge, którzy cieszyli się na spotkanie z przedsiębiorcami, startupami i naukowcami, łączącymi oba kraje. – powiedział Jonathan Knott, ambasador Jej Królewskiej Mości.

Czytaj także: Bitcoin leci na łeb. Kurs spadł już o ponad 30%

Brytyjska para Książęca z wizytą w The Heart

Spotkanie odbyło się w biznesowym sercu Warszawy, na 38 piętrze wieżowca Warsaw Spire. Gospodarzem spotkania było centrum The Heart Warsaw, które wspiera europejskie korporacje w pozyskiwaniu technologicznych rozwiązań oferowanych przez młode spółki technologiczne.

– To ważny dzień dla The Heart i naszego ekosystemu startupowego. Polscy przedsiębiorcy coraz częściej bez kompleksów podbijają międzynarodowe rynki. Cieszymy się bardzo, że możemy ich wspierać, budując mosty między Warszawą a najważniejszymi centrami biznesowymi Europy. – powiedział Tomasz Rudolf, współtwórca The Heart.

Podczas wizyty Para Książęca mogła porozmawiać z młodymi naukowcami wspieranymi przez Program Explory, który ​jest flagowym przedsięwzięciem Fundacji Zaawansowanych Technologii oraz zapoznać się z najciekawszymi rozwiązaniami oferowanymi przez przedsiębiorców planujących ekspansję na rynku brytyjskim. Uwagę pary książęcej przyciągnęły m. in. inteligentny rower JIVR, edukacyjny robot Photon, szumiący miś Whisbear​, aplikacje edukacyjne Dr. Omnibus i Neurodio, urządzenia 360 BIVROST i Smart AR, tłumacz ​języka migowego Migam, telemedyczne urządzenia Sidly i Pregnabit​.

Czytaj także: Krzysztof Góral, Urząd KNF – FinTechy nie zagrażają rynkowi finansowemu w Polsce

Nagrody od Kate i Williama

W trakcie swojej wizyty w The Heart, Książę William i Księżna Kate wręczyli nagrody dwóm startupom, które zwyciężyły w konkursie towarzyszącym inicjatywie Warsaw-London Bridge. Jury wyróżniło medyczny startup Whisbear i rozwiązanie Migam. Zwycięzcy otrzymają m.in. możliwość wzięcia udziału w organizowanych przez The Heart spotkaniach z korporacjami w Londynie oraz miesięczny dostęp do przestrzeni korporacyjnego akceleratora Wayra UK, stworzonego przez hiszpański koncern telekomunikacyjny Telefonica.

Wielką Brytanię i Polskę łączy bardzo wiele. Kilka naszych startupów, w tym także niezwykle obiecujący Switchee, posiada założycieli z polskimi korzeniami. Jesteśmy przekonani, iż polscy przedsiębiorcy będą silnie oddziaływać na europejski sektor technologiczny w ciągu najbliższych lat – powiedział Gary Stewart, Dyrektor Wayra UK.

We wsparcie wyróżnionych przedsiębiorców zaangażował się także Mastercard, który od 2014 roku prowadzi globalny projekt Mastercard Start Path, mający na celu wyszukiwanie i wspieranie młodych firm, wchodzących na rynek. W obecnej edycji programu bierze udział 6 polskich projektów o profilu finansowo-technologicznym.

– W Mastercard wiemy, że najlepszym środowiskiem dla rozwoju innowacji są otwarte ekosystemy współpracy angażujące startupy i korporacje. Dlatego jako strategiczny partner The Heart pomagamy łączyć te dwa światy, między innymi dzieląc się wiedzą i najlepszymi praktykami. – mówi Bartosz Ciołkowski, dyrektor generalny polskiego oddziału Mastercard Europe.

[The Heart/RT]