Partner serwisu Visa dla biznesu

Ważna roszada w Ministerstwie Finansów. Paweł Bułgaryn awansuje w strukturach resortu

Rafał Tomaszewski
Rafał Tomaszewski
#Fintech
Opublikowano: 20 lutego 2020, 13:46 Aktualizacja: 20 lutego 2020, 14:49

Paweł Bułgaryn awansował na stanowisko zastępcy dyrektora Departamentu Zarządzania Strategicznego w Ministerstwie Finansów. Z resortem finansów związany jest od 2008 roku. Odpowiadał za prowadzenie ważnych prac legislacyjnych dotyczących regulacji w prawie krajowym i w prawie UE rynku usług płatniczych.

Skarbówka dołącza do Programu Polska Bezgotówkowa

To ważna postać dla polskiego sektora FinTech. Paweł Bułgaryn współtworzył między innymi projekt ustawy implementującej do polskiego prawa dyrektywę PSD2 – kluczową z punktu widzenia branży. W Ministerstwie Finansów zajmował się także regulacjami z obszaru pieniądza elektronicznego, a także kwestią samego rozwoju sektora FinTech.

Paweł Bułgaryn z awansem w Ministerstwie Finansów

O swoim awansie Paweł Bułagryn poinformował na LikedInie. Do tej pory kierował Zespołem Systemu Płatniczego w Departamencie Rozwoju Rynku Finansowego w Ministerstwie Finansów. Poza wymienionymi wyżej zagadnieniami zajmuje się również prawno-ekonomicznymi aspektami rozwoju obrotu bezgotówkowego.

Bułgaryn to także uczestnik grup eksperckich przy Komisji Europejskiej i Radzie Unii Europejskiej w zakresie harmonizacji prawa UE w obszarze rynku usług płatniczych oraz krajowych zespołów roboczych zajmujących się tematyką płatności elektronicznych, a także kwestiami nowych technologii w usługach finansowych. Zasiada między innymi w Zespole roboczym ds. rozwoju innowacji finansowych FinTech.

Jako redakcja Fintek.pl mieliśmy okazję porozmawiać z Pawłem Bułgarynem jeszcze w 2017 roku, w momencie gdy resort finansów pracował nad ustawą implementującą unijną dyrektywę PSD2 do polskiego prawa. Wywiad zawiera wiele ciekawych wątków i spojrzenie na niego z perspektywy niemal 3 lat może być interesującym doświadczeniem. Zobaczcie co gryzło polską branżę płatniczą i jakie były największe obawy związane z wejściem w życie PSD2.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

pawel-bulgaryn-awans-ministerstwo-finansow