Dzięki Zbiórce (Money Pools), użytkownicy PayPal będą mogli zbierać pieniądze na wakacje, prezenty grupowe lub regularne wspólne wydatki – tworząc i udostępniając dedykowany link swoim znajomym i rodzinie. Dzięki Zbiórce, miliony klientów, którzy już korzystają z płatności osobistych PayPal, mogą liczyć na bardziej spersonalizowany i zorganizowany sposób zarządzania wspólnymi wydatkami.

Czytaj także: Jak oszukać FaceID od Apple? Jest kilka sposobów

Jak działa Zbiórka od PayPala?

PayPal Zbiórka

Aby utworzyć Zbiórkę, wystarczy skorzystać z opcji Utwórz Zbiórkę, dostępnej na koncie PayPal
w zakładce Podsumowanie.

Czytaj także: Matt Komorowski, PayPal dla Fintek.pl- 2 miliardy ludzi wciąż nie ma konta

Użytkownicy mogą spersonalizować Zbiórkę do swoich potrzeb, poprzez dodanie zdjęć, czy określenie celu, na jaki zbierają środki, a także na kiedy będą potrzebować funduszy. W celu rozpoczęcia zbierania pieniędzy, wystarczy udostępnić link do strony Zbiórki za pośrednictwem wiadomości tekstowej, e-mail, Facebooka czy Twittera. Jeśli zapraszane osoby nie posiadają konta PayPal, mogą je łatwo i bezpłatnie utworzyć.

Wszystkie wydatki są kontrolowane w sekcji aktywności i po osiągnięciu celu Zbiórki trafiają bezpośrednio na balans PayPal osoby, która ją stworzyła. Zbiórka PayPal została udostępniona w 16 krajach: Australii, Austrii, Belgii, Kanadzie, Danii, Francji, Niemczech, Włoszech, Holandii, Norwegii, Polsce, Hiszpanii, Szwecji, Szwajcarii, Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych.

Więcej informacji o Zbiórce można znaleźć na: https://www.paypal.com/pl/webapps/mpp/money-pools