Cały proces przebiega w 100% online. W serwisie wybierzterminal.pl klient zarówno wybierze urządzenie, jak i podpisze umowę na realizacje płatności bezgotówkowych. Po przejściu niezbędnych formalności instalator PayTel zamontuje terminal u klienta.

Wybierzterminal.pl – sklep z terminalami od PayTel

Uruchomiona propozycja jest obecnie kierowana głównie do jednoosobowych działalności gospodarczych. W kolejnych miesiącach PayTel planuje przygotowanie rozwiązań dla spółek cywilnych i spółek prawa handlowego.

– Decyzję co do formy modelu współpracy pozostawiamy naszym klientom. Mogą się oni zdecydować na dzierżawę urządzenia na rok, dwa lub trzy. W późniejszym czasie planowana jest również możliwość wykupu terminala na własność. Wybierając pierwsze rozwiązanie, użytkownicy mogą skorzystać również z dofinansowania dostępnego w ramach Programu Wsparcia Obrotu Bezgotówkowego – mówi Adam Tencza, Członek Zarządu PayTel.

Przedsiębiorcy, którzy zdecydują się na skorzystanie z oferty, będą mieli do wyboru stacjonarne lub mobilne terminale płatnicze. W zależności od rodzaju oraz terminu, na jaki została podpisana umowa, miesięczna opłata za najem terminala będzie wynosić nawet 0 zł (w przypadku wyboru oferty współpracy z Fundacją Polska Bezgotówkowa). Do dyspozycji użytkowników witryny została oddana zakładka „Strefa klienta”, w której zamieszczone są odpowiedzi na szereg istotnych pytań.

PayTel to operator terminali płatniczych, posiadający licencję krajowej instytucji płatniczej wydaną przez KNF. Dwa lata temu w firmę zainwestowała grupa SIBS. Obecnie prezesem PayTel jest Bartosz Berestecki, były członek rady nadzorczej PayU.