Tym samym potwierdziły się wcześniejsze informacje, zgodnie z którymi Alibaba Group, właściciel AliExpress, miał rozpocząć w Warszawa instalacje automatów paczkowych. Wystarczy podać otrzymany kod odbioru – informuje Gazeta Wyborcza.

Automat paczkowy od AliExpress już w Warszawie

O planach Alibaba Group na instalację automatów paczkowych w Polsce pisaliśmy na Fintek.pl już kilka tygodni temu. Pierwsze maszyny miały pojawić się właśnie w Warszawie. Teraz pierwszą z nich można znaleźć na Woli, przy ulicy Zawiszy Czarnego. Odbiór zamówień odbywa się podobnie jak w przypadku konkurencyjnych paczkomatów InPostu – za pomocą podania kodu odbioru.

Na razie nie wiadomo kiedy w stolicy pojawią się kolejne urządzenia chińskiego dostawcy. Niemniej konkurencja na polskim rynku e-commerce staje się coraz ostrzejsza. Samo AliExpress szykuje ofensywę mającą na celu zawalczenie o klientów w Europie. Przesyłki do Polski mają być szybsze, zwroty łatwiejsze, a spory będą rozstrzygane w kraju konsumenta – a nie tak jak do tej pory w sądzie w Hongkongu.

Dodatkowo od zeszłego tygodnia można już korzystać z serwisu Amazon.pl. Zakupy zamawiane z poziomu platformy będą dostarczane między innymi do paczkomatów InPost.

Swoje własne automaty paczkowe wprowadzi także Allegro – jeszcze w tym roku. Maszyny dostarczy polska spółka Modern-Expo. Do końca 2021 roku w polskich miastach ma pojawić się 1,5 tys. tego typu urządzeń.