26 marca 2019, 17:45:FinTech Nights #2 - Olivia Sky Club, Grunwaldzka 472, 80-309 Gdańsk

PKO Bank Polski chwali się transakcyjnością kantoru internetowego

PKO Bank Polski chwali się transakcyjnością kantoru internetowego

Od stycznia 2018 roku klienci PKO Banku Polskiego mogą wymieniać waluty całkowicie zdalnie za pomocą kantoru internetowego w serwisie bankowości elektronicznej iPKO, a od lipca również z poziomu aplikacji mobilnej IKO. Do tej pory użytkownicy przeprowadzili 680 tys. transakcji na 2,6 mld złotych.

W ostatnim czasie kantor online dostępny jest dodatkowo w trzech wersjach językowych: angielskiej, rosyjskiej i ukraińskiej. Niemal połowę ze wskazanych 680 tys. transakcji dokonano w ostatnim kwartale 2018 roku. Klienci chętnie korzystają z wymiany walut nie tylko ze złotówek, ale też bezpośrednio pomiędzy zagranicznymi walutami. Najczęściej wymieniane w ostatnim roku były: euro, korony norweskie i dolary.

Transakcje o wartości 2,6 mld zł w kantorze IKO

Klienci korzystający z kantoru internetowego mogą śledzić wykresy walutowe online oraz korzystać z powiadomień/alertów SMS i push w momencie, gdy kurs waluty osiągnie wyznaczony poziom. Kantor umożliwia wygodną i szybką wymianę 28 par walutowych z dowolnego miejsca o każdej porze. Rozliczenie transakcji następuje natychmiast, co oznacza bardzo szybki dostęp do środków.

Wystarczy mieć przy sobie telefon z aktywną aplikacją IKO oraz – poza kontem osobistym w złotówkach – rachunek walutowy w danej walucie obcej. Od lipca niemal połowa zawieranych transakcji odbywa się dzięki mobilnej aplikacji IKO, w grudniu w ten sposób dokonano 60 proc. transakcji.

Od 1 czerwca 2018 każda karta debetowa do konta prowadzonego w PLN posiada jednocześnie funkcję wielowalutową. Wystarczy do karty podpiąć co najmniej jeden rachunek walutowy w jednej z 7 walut (EUR, GBP, USD, CHF, DKK, NOK, SEK) i rozliczać bezpośrednio w walutach transakcje kartowe. Za rachunek walutowy nie jest pobierana miesięczna opłata, gdy jest on podpięty do karty wielowalutowej.

/Rafał Tomaszewski