1 października 2018, 09:00:BlockchainTech Congress - The Westin Warsaw Hotel, Al. Jana Pawła II 21, 00-854 Warszawa

Podpowiedzą jak założyć i prowadzić firmę. Ciekawa akcja Vivus Finance

Podpowiedzą jak założyć i prowadzić firmę. Ciekawa akcja Vivus Finance.

Wielu początkujących przedsiębiorców obawia się warunków prawnych, dlatego też często wstrzymują się z założeniem firmy, albo działają zbyt ostrożnie, tracąc możliwość większych zysków. Porady prawnicze sporo kosztują, a na początku przygody z biznesem pieniądze bywają towarem deficytowym… Na szczęście jest rozwiązanie.

Vivus Finance uruchomił serwis o nazwie fintechstart.pl, na którym młodzi fintechowcy mogą za darmo uzyskać porady prawne. Akcja nosi kryptonim „Biznesowy Start – zapytaj prawnika”, a wraz z Vivusem za jej organizację odpowiada kancelaria Trio Legal.

Czytaj także: Zmiany w 500 plus. Od sierpnia nowe wnioski

Zapytaj Prawnika od Vivusa – jak to działa?

Vivus i Trio Legal - Zapytaj Prawnika.

Na witrynie fintechstart.pl należy wypełnić formularz, a prawnik sam skontaktuje się z zainteresowaną osobą. Spotkanie z ekspertem może odbyć się face to face, lub przez Internet – na przykład przez Skype’a. Domyślnie sesja ma trwać około 30 minut, ale istnieje możliwość przedłużenia jej do godziny. Niestety, czasu nie ma zbyt dużo.

Do kogo skierowana jest akcja Zapytaj Prawnika?

  • Młodych przedsiębiorców, startupy lub osoby planujące rozpocząć działalność gospodarczą,
  • Osoby, które są w trakcie rejestrowania swojej działalności gospodarczej,
  • Przedsiębiorców będących na etapie negocjowania finansowania z funduszem inwestycyjnym lub komercjalizujących technologię.

Wsparcie prawne można otrzymać w wielu branżach, a jego zakres obejmuje własność intelektualną, świadczenie usług przez Internet, prawo handlowe/prawo spółek, umowy inwestycyjne, umowy o zachowaniu poufności. Dodatkowo prawnicy podpowiedzą jakie są najkorzystniejsze formy prowadzenia działalności gospodarczej oraz udzielą wsparcia w zakresie prawa pracy. Pierwsza edycja projektu potrwa do końca sierpnia 2017 roku.

Polski rząd robi sporo, aby wspierać rozwój drobnych przedsiębiorstw. Niestety, ale większość prac nie jest jeszcze ukończona, więc początkujący fintechowcy wciąż muszą mierzyć się z gąszczem przepisów i niepewnością prawną. Dlatego też oferta Vivus Finance i Trio Legal wydaje nam się bardzo interesująca.

/Rafał Tomaszewski