Polska spółka na mapie hiszpańskiego fintechu

Rafał Tomaszewski
Rafał Tomaszewski
#Fintech
Opublikowano: 23 kwietnia 2019 Aktualizacja: 6 czerwca 2019

Polskie firmy odważnie wychodzą za granicę i odnoszą sukcesy. Na mapie hiszpańskiego fintechu stworzonej pod patronatem m.in. Oracle, EY, Reuters czy Nationale Nederlanden, znalazła się także porównywarka pożyczek loando.es.

Loando.es to globalna porównywarka pożyczek i kredytów konsumenckich dedykowana na rynek hiszpański. Firma jest częścią fintechu LOANDO Group, który działa na 6 rynkach w Europie. To globalny ekosystem innowacyjnych firm i start-upów zajmujących się nowymi technologiami, FinTechem oraz digital marketingiem.

Polski Loando.es na mapie hiszpańskiego fintechu

Zagraniczna ekspansja jest niemal niezbędna dla skutecznego rozwoju firmy – szczególnie w branży FinTech. Zarząd Loando poinformował, że ich hiszpański projekt osiągnął tak zwany „break-even point”, czyli stał się opłacalny. W związku z tym zapowiedziano kolejne inwestycje w Loando.ES i dalszy podbój hiszpańskiego rynku.

Mapę hiszpańskiego fintechu stworzył lokalny serwis Finnovating. W zestawieniu znajduje się 337 startupów, które aktywnie działają na hiszpańskim rynku finansowym. Mowa o podmiotach z takich obszarów jak digital lending, blockchain, zarządzanie finansami, płatności mobilne, czy pożyczki P2P.

Projekt mapy został objęty patronatem m.in. Oracle, EY, Reuters, Nationale Nederlanden, Fintech Ventures, czy kancelarii Ashurst. Loando.ES znalazł się w sekcji „Financial Products Distribution”.

„Ekspansja zagraniczna to dla nas jeden z kluczowych tematów w najbliższym roku. Rozwijamy nasze projekty równolegle w Polsce, Hiszpanii, Rosji, Ukrainie i w Czechach. W planach mamy kolejne kraje, o czym na bieżąco będziemy informować. Mocno inwestujemy również w kapitał ludzki i pozyskiwanie najlepszych ekspertów od rozwijania międzynarodowych projektów” – komentuje Tymon Zastrzeżyński, Co-founder&CEO w LOANDO Group.

Hiszpania to rynek, na którym nie brakuje innowacyjnych produktów finansowych. W kraju ze stolicą w Madrycie działa wiele nowoczesnych banków i fintechów, więc konkurencja jest całkiem spora. Około 70% detalistów w Hiszpanii akceptuje płatności zbliżeniowe, a lokalne banki wspólnie stworzyły system Bizum – podobny do polskiego BLIKA. Więcej o Bizum i całym hiszpańskim rynku płatniczymipisaliśmy tutaj.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

polska-spolka-na-mapie-hiszpanskiego-fintechu-2