Thales wybrał do programu 9 firm (4 z Francji i po jednej z Polski, USA, Izraela, Szwajcarii oraz Holandii), których kompetencje i zakres działalności wzajemnie się uzupełniają, wzbogacając globalną ofertę koncernu.

Czytaj także: Uber wejdzie na giełdę w 2019 roku

Nethone w programie Thalesa – co zyskają?

Podczas sześciomiesięcznego programu, zespół Nethone otrzyma szerokie wsparcie ze strony koncernu Thales. Biorąc udział w serii szkoleń, sesji mentorskich i burz mózgów, polscy specjaliści z obszarów biznesu oraz technologii będą czerpać z bogatego doświadczenia ekspertów światowego giganta w zakresie m.in. rozwoju produktów i strategii. Udział Nethone w programie zostanie zwieńczony wielkim komercyjnym wdrożeniem rozwiązań polskiej firmy przez jednego z klientów koncernu Thales.

Czytaj także: Nethone – na Fintech Brunch pokażemy swoje możliwości

Kluczową technologią opracowaną przez Nethone i docenioną przez jury programu cyberbezpieczeństwa Thales jest zaawansowane narzędzie do głębokiego profilowania użytkowników. Rozwiązanie pozwala pozyskiwać bogate, wiarygodne informacje o użytkownikach wchodzących w interakcje z serwisami internetowymi – zarówno za pośrednictwem stron WWW, jak i aplikacji natywnych.

Gromadzone informacje dotyczą m.in. wykorzystywanego przez użytkowników oprogramowania, sprzętu, środowiska sieciowego oraz ich zachowania w interakcji z serwisem. Nethone wykorzystuje te dane do trenowania modeli opartych na Uczeniu Maszynowym (ang. Machine Learning), które w czasie rzeczywistym, z niespotykaną wcześniej dokładnością przewidują próby dokonania fraudu lub dostarczają unikalnych, praktycznych wniosków biznesowych.

– Od rozpoczęcia działalności w 2016 roku, Nethone rozwija się w zawrotnym tempie. Od samego początku naszą misją jest tworzenie rozwiązań, które pomagają organizacjom przekuwać zagrożenia i wyzwania na dochody i rozwój- powiedział Hubert Rachwalski, COO, Nethone.

– Wierzymy, że jest to możliwe tylko poprzez nieustające uczenie się, otwartość i ciągły głód wiedzy. Cieszę się, że dzięki programowi cyberbezpieczeństwa w STATION F możemy uczyć się od najlepszych – dodał.