TransactionLink to platforma łącząca dostawców fintechowych rozwiązań z klientami. Została wybrana najciekawszym startupem na IX Cashless Congress. Firma dostarcza odbiorcom gamę funkcji: od wszelkiego rodzaju procesów weryfikacji tożsamości, wideoweryfikacji, skanowania dowodów, przez pobieranie danych z banków, przetwarzanie tych danych i przygotowanie tzw. credit scoringu, aż po funkcjonalności typu windykacja as-a-service. We wstępnej rundzie finansowania, spółce udało się pozyskać 5.5 mln zł od międzynarodowych inwestorów.

Plany rozwoju

– W kolejnej rundzie powinniśmy uzyskać dodatkowe, kilkukrotnie większe wsparcie, które umożliwi nam dalsze skalowanie naszej platformy w Polsce i na rynkach europejskich. Chcemy by każdy, nawet najmniejszy i niezwiązany z finansami biznes, mógł dzięki nam szybko się rozwijać i od razu bez przeszkód stawać w szranki z najlepszymi – mówi Mateusz Pniewski, prezes TransactionLink.

Tezy stawiane przez spółkę potwierdzają branżowe raporty. „Lista zidentyfikowanych barier w rozwoju innowacji finansowych FinTech w Polsce” zamyka się obecnie na 193 pozycjach. TransactionLink chce pomóc w usunięciu wielu z przeszkód stojących na drodze rozwoju polskich fintechów.

–  Rozwiązania technologiczne, które opracowuje TransactionLink są na tyle unikatowe, że mają szansę zrewolucjonizować rynek finansowy nie tylko w Polsce, ale też na świecie.  Cieszę się, że nasza spółka-córka GPW Tech S.A. wsparła to przedsięwzięcie merytorycznie oraz finansowo. Rozwój TransactionLink we współpracy z Grupą GPW jest przykładem skutecznego wdrażania Strategii Rozwoju Rynku Kapitałowego – dodaje Marek Dietl, prezes Zarządu GPW.

Wsparcie pozyskane w ramach wstępnej rundy finansowania umożliwi spółce dalszy rozwój technologiczny, kontynuację skalowania platformy w Polsce i na rynkach europejskich oraz rozbudowę zespołu. Firma planuje powiększenie liczby zatrudnionych do 40 osób do końca tego roku.