W sumie polska spółka pozyskała już 68,5 mln USD. Brainly to jedna z największych na świecie edukacyjnych społeczności do wzajemnej nauki (peer-to-peer learning). Jest przeznaczona dla uczniów, rodziców i nauczycieli. Środki finansowe uzyskane w ramach rundy inwestycyjnej Brainly przeznaczy na rozwój user experience oraz dalsze ulepszanie treści na platformie.

Krakowskie Brainly z kolejnym dofinansowaniem

Ponadto, fundusze pomogą w dalszej ekspansji i powiększeniu grona użytkowników, przede wszystkim w Stanach Zjednoczonych, które są dla Brainly jednym z najbardziej kluczowych rynków. Obecnie z platformy korzysta 150 milionów uczniów, rodziców i nauczycieli w ponad 35 krajach m.in. w USA, Indiach, Rosji, Indonezji, Indiach, Turcji czy Brazylii. Z platformy korzysta większość polskich uczniów oraz stale zwiększająca się grupa rodziców.

Spółka powstała w 2009 roku, a jednym ze współzałożycieli był Michał Borkowski (zdjęcie główne), obecny CEO. Na platformie Brainly uczniowie z całego świata mogą zadawać pytania o zagadnienia szkolne w celu ich zrozumienia, a także mają mieć zapewniony dostęp do wzajemnej nauki online. Uczniowie wykorzystują Brainly do doskonalenia swoich umiejętności w zakresie kluczowych przedmiotów, takich jak matematyka, historia, nauki ścisłe i nauki społeczne.

W latach 2018-2019 liczba użytkowników krakowskiego Brainly wzrosła ze 100 milionów do 150 milionów miesięcznie. Z kolei W 2016 i 2017 r. Brainly pozyskał 29 mln dolarów finansowania rundy B, pozyskanych od Naspers i Kulczyk Investments. Wśród poprzednich inwestorów można także wymienić General Catalyst Partners, Point Nine Capital, Runa Capital i Learn Capital.