20 listopada 2018, 09:00:Laboratorium Przyszłości First Data Polska - Warszawa

Potężna awaria OVH. Nie działa wiele serwisów internetowych

Awaria systemów BZ WBK

Mieliście dzisiaj problem z wejściem na jakąś stronę internetową? Nie, to nie kłopoty poszczególnych witryn. Jest to spowodowane globalną awarią serwerów francuskiej firmy hostingowej OVH. W Polsce z serwerów OVH korzysta wiele internetowych serwisów.

Firma poinformowała o awarii na Twitterze. Powodem kłopotów jest potężna awaria zasilania w głównej europejskiej serwerowni firmy pod Strasburgiem. Generatory awaryjne nie zadziałały, a dwa niezależne źródła zasilania zawiodły.

Czytaj także: Walmart stawia na roboty. Pozbawia ludzi pracy?

Awaria OVH – jakie serwisy nie działają?

Awaria dotknęła tysiące serwisów na całym świecie, w tym wiele także w Polsce. Nie działają między innymi takie witryny jak PKP, jakdojade, Biedronka, Playboy, Kwejk, Repostuj, Niezależna.pl.

Nie działa też wiele serwisów sportowych. Awaria ma zostać usunięta do około godziny 13.00. Na razie nic nie wiadomo o ewentualnym przedłużeniu czasu naprawy. Na bieżąco o postępach informuje na Twitterze OVH Polska.

– Dziś rano miały miejsce incydenty we francuskich serwerowniach OVH w Roubaix i Strasbourgu, które wywarły wpływ na niektóre z naszych usług. CEO OVH – Octave Klaba prowadzi komunikację na Twitterze od momentu zaistnienia tej sytuacji. Obecnie dostęp do usług został już częściowo przywrócony. W dalszym ciągu wszystkie zespoły w firmie są zaangażowane w rozwiązanie zaistniałej sytuacji. – komentuje polski oddział OVH.

Francuskie OVH to jeden z największych dostawców usług hostingowych na Starym Kontynencie. Firma kontroluje 27 centrów danych na świecie. W skali całego globu około 18 mln stron i aplikacji korzysta z ponad 260 tysięcy serwerów OVH. Poniżej mapa pokazująca skalę problemu.

Awaria OVH mapa

/Rafał Tomaszewski