To spore ułatwienie dla przedsiębiorców. Zintegrowanie usług ING Księgowość i ING Finansowanie Faktur pozwala klientom wystawiać faktury i zlecać je do finansowania, a następnie monitorować ich statusy.

Połączenie usługi księgowej z finansowaniem faktur w ING

Oferta cenowa na daną transakcję jest widoczna od ręki, użytkownicy mogą ją zaakceptować jednym kliknięciem. W momencie potwierdzenia faktury przez kontrahenta, otrzymuje środki na swoje konto – nawet tego samego dnia. Ostatni krok to finalizacja transakcji, czyli przelew za fakturę do ING Banku Śląskiego w terminie jej płatności – wyjaśnia bank w komunikacie.

ING Księgowość dla przedsiębiorców to wielofunkcyjne narzędzie, dzięki któremu klienci mogą wystawiać faktury sprzedażowe, dodawać kosztowe, zarządzać kontrahentami, dokumentami i prowadzić inwentaryzację. Dodatkową opcją jest też możliwość samodzielnego księgowania faktur, wysyłania deklaracji do Urzędu Skarbowego oraz prowadzenie spraw kadrowych firmy.

Z kolei ING Finansowanie Faktur to usługa stworzona z myślą o małych firmach, umożliwiające internetowe finansowanie pojedynczych, nawet najmniejszych faktur.

Skoro jesteśmy przy temacie działalności gospodarczych, to warto przypomnieć, że z poziomu Mojego ING (bankowości internetowej) swoją działalność rozpoczęło już ponad 1 tys. firm. Wniosek o otwarcie firmy w Moim ING umożliwia zdalne zarejestrowanie podmiotu w CEiDG. Wiele pól wypełnia się automatycznie, na podstawie danych klienta w banku. Wniosek podpisywany jest Profilem Zaufanym zakładanym w procesie rejestracji firmy.