Partner serwisu Visa dla biznesu

QuickQuid zapowiedział zakończenie działalności

Fintek
Fintek
Opublikowano: 27 października 2019, 19:32 Aktualizacja: 27 października 2019, 19:36

Największa brytyjska firma pożyczkowa zapowiedziała zakończenie działalności.

Ścisłe regulacje PSD2 ograniczają potencjał otwartej bankowości

Powodem zakończenia działalności są zbyt duże obciążenia wynikające ze skarg klientów składanych za pośrednictwem kancelarii odszkodowawczych, którzy domagają się odszkodowania za dawne praktyki.

W ostatnich 6 miesiacach QuickQuid otrzymał 3 tys. takich skarg. Z tego samego powodu w 2018 roku działalność w Wielkiej Brytanii musiała zakończyć Wonga, a parę miesięcy firma The Money Shop, która również należała do grona popularnych pożyczkodawców.

Rynek pożyczkowy w Wielkiej Brytanii znalazł się w poważnej recesji m.in. z powodu ostrych regulacji, które bardzo mocno ograniczyły rentowność. Co do oceny konsekwencji – zdania są mocno podzielone, zwłaszcza w kontekście utraty dostępu do finansowania przez sporą grupę klientów, którzy nie mają dużych szans na kredyt.

Polski sektor pożyczkowy też złapał zadyszkę – z danych BIK wynika, że liczba udzielanych pożyczek systematycznie maleje. Równocześnie rośnie sprzedaż w sektorze bankowym.

QuickQuid miał ponad 1 mln klientów

The Guardian napisał, że upadek firmy nie daje dobrych perspektyw dla kancelarii odszkodowawczych, bo firma nie będzie wstanie zaspokoić więcej skarg. Amerykańska Grupa Enova, czyli właściciel marki QuickQuid, poinformowała o zabezpieczeniu 33 mln funtów po to, by płynnie zakończyć działalność pożyczkodawcy, co powinno nastąpić w ciągu najbliższych 6 miesięcy.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

quickquid-zapowiedzial-zakonczenie-dzialalnosci