14 grudnia 2018, 10:00:III Ogólnopolska Konferencja Naukowa Cyber+Media - ECOTECH COMPLEX Centrum Analityczno-Programowe dla Zaawansowanych Technologii Przyjaznych Środowisku, Głęboka 39, 20-612 Lublin

Raport Polskich ePłatności: Podczas ferii płacimy zbliżeniowo

Nowa aplikacja Allianz Prime

Podczas ferii zimowych w 2017 r., w najpopularniejszych miejscowościach narciarskich na południu Polski, Polacy dokonali blisko 600 tys. płatności zbliżeniowych – wynika z najnowszego raportu „Ferie z kartą”, przygotowanego na podstawie danych Polskich ePłatności. Udział płatności bezstykowych w całkowitej liczbie transakcji bezgotówkowych wyniósł ponad 50 proc.

Turyści, odwiedzający w zimie południową Polskę, coraz częściej regulują rachunki przy pomocy kart płatniczych. W 2017 r. odnotowano o ponad 4 proc. więcej transakcji bezgotówkowych niż w sezonie zimowym 2016, zaś łączna wartość transakcji kartowych wzrosła o 5 proc. W porównaniu do sezonu narciarskiego w 2015 r., w bieżącym roku przeprowadzono ponad 23 proc. więcej transakcji, o łącznej wartości wyższej o 18 proc.

Polskie ePłatności płatności bezgotówkowe podczas ferii.

Raport Polskich ePłatności

– Przygotowywany na bazie danych Polskich ePłatności raport „Ferie z kartą” już od paru lat pokazuje systematyczny wzrost liczby oraz wartości płatności bezgotówkowych, dokonywanych w zimie w polskich górach. Dobrą wiadomością zarówno dla turystów, jak i sprzedawców, jest również wzrost liczby transakcji dokonywanych w sposób zbliżeniowy. Pozwalają one w istotny sposób przyspieszać tempo dokonywania zakupów, a w konsekwencji zmniejszać kolejki, które mogą popsuć wczasowy nastrój równie skutecznie jak brak śniegu – komentuje Grzegorz Łapiński, Wiceprezes Zarządu Polskich ePłatności ds. Sprzedaży.

Polskie ePłatności transakcje podczas ferii.

Średnia wartość pojedynczej transakcji realizowanej w najpopularniejszych miejscowościach narciarskich w województwach: śląskim, dolnośląskim, małopolskim i podkarpackim, wyniosła w tym roku 65,45 zł i była wyższa o 11 gr niż rok wcześniej. W tym roku, podobnie jak w ubiegłym, fani zimowego szaleństwa dokonali transakcji bezgotówkowych o najwyższej wartości w województwie małopolskim –  w sumie ponad 56 mln zł. Płatności zbliżeniowe w Małopolsce stanowiły aż 53 proc. wszystkich transakcjach bezgotówkowych.

Zestawienie powstało na podstawie danych własnych firmy Polskie ePłatności. W opracowaniu uwzględniono transakcyjność w ośrodkach narciarskich na terenie Śląska, Małopolski i Podkarpacia. Na marginesie chcemy również zapowiedzieć wywiad z Prezesem Polskich ePłatności, Januszem Diemko, który niebawem pojawi się na Fintek.pl

[informacja zewnętrzna]