Pierwsze transakcje przebiegły pomyślnie, obecnie przygotowywane są implementacje u kolejnych klientów – czytamy w informacji prasowej. SIX Payments to spółka należąca do Worldline, jednego z liderów na rynku płatności elektronicznych w Europie.

Six Payment udostępnia płatności ratalne na terminalach Worldline

Od kilku miesięcy na rynku europejskim funkcjonuje już możliwość wyboru płatności ratalnych za pośrednictwem terminala płatniczego i w trakcie transakcji eCommerce oraz mCommerce dostarczanych przez Worldline. Od października ten sposób zapłaty należności zarówno dla kupującego, który spłaca ją w ratach, jak i dla sprzedawcy, który od razu otrzymuje pełną kwotę, jest już dostępny także na polskim rynku – czytamy w komunikacie.

Usługa płatności ratalnych umożliwia klientom rozłożenie kwoty transakcji na raty za pośrednictwem terminala płatniczego (fizycznego lub eCommerce/mCommerce) Worldline. Podczas dokonywania płatności bezgotówkowej klient posiadający kartę Mastercard ma możliwość wyboru w czasie dokonywania transakcji preferowanej przez siebie opcji płatności, czyli zapłaty od razu całej kwoty lub zapłaty w ratach.

Jeśli zdecyduje się na płatność w ratach, wówczas postępując zgodnie z instrukcjami na wyświetlaczu terminala lub stronie internetowej sklepu (m.in. wybór liczby rat) będzie w stanie dokończyć zakup. W efekcie sprzedawca otrzymuje całość należności jak w przypadku zwykłej płatności kartą, natomiast klient spłaca ją w ratach do swojego banku bez żadnych innych formalności.