– Przez ostatnie 9 miesięcy transakcyjność naszej aplikacji wzrosła o 50%. Cieszymy się, że jesteście z nami i że zapraszacie swoich znajomych do korzystania ze SkyCash – mówi Piotr Bochenek, przedstawiciel SkyCash SA.

Czytaj także: Polacy opracowali nowe rozwiązanie chroniące karty zbliżeniowe

SkyCash wciąż rozwija funkcjonalność

Tak dynamiczny wzrost liczby użytkowników SkyCash ma zapewne związek z dodawaniem wciąż nowych możliwości do aplikacji. Do oferty dodawane są też nowe miasta. Wraz z początkiem roku SkyCash wrócił do Krakowa i pojawił się w Kielcach oraz w Białymstoku.

Bardzo ważnym krokiem dla aplikacji było wejście na rynek Śląska. W styczniu bieżącego roku SkyCash nawiązał współpracę z Komunikacyjnym Związkiem Komunalnym Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego (KZK GOP). Dzięki temu w zasięgu aplikacji znalazł się dodatkowy milion pasażerów. KZK GOP działa na terenie o powierzchni ponad trzykrotnie większej od Warszawy. W jego skład wchodzą tak duże ośrodki jak Katowice, Sosnowiec, Gliwice, czy Zabrze.

Od początku 2017 roku SkyCash umożliwia też zakup biletów pasażerom Kolei Śląskich i Warszawskiej Kolei Dojazdowej. SkyCash rozwija usługę sprzedaży mobilnych biletów kolejowych od 2011, kiedy w aplikacji pojawiły się bilety Kolei Mazowieckich. Od dwóch lat za jej pomocą można kupować bilety PKP Intercity, a od grudnia 2015 r. także Przewozów Regionalnych.

Dzięki nawiązaniu współpracy z Kolejami Śląskimi i Warszawską Koleją Dojazdową w SkyCash można obecnie znaleźć bilety aż dziesięciu przewoźników kolejowych. Ich łączny udział rynku, pod względem liczby obsługiwanych pasażerów, wynosi blisko 90 proc. Z aplikacji SkyCash mogą ponadto korzystać osoby podróżujące pociągami SKM w Warszawie, w których obowiązuje taryfa przewozowa stołecznej komunikacji miejskiej.

Czytaj także: Polska wizja bankowości nowej generacji

Ubezpieczenia w SkyCash

W lutym natomiast SkyCash udostępnił swoim użytkownikom zakup ubezpieczenia OC i AC, za pośrednictwem aplikacji. Żeby zainicjować transakcję, wystarczy zeskanować telefonem kod z dowodu rejestracyjnego ubezpieczanego samochodu.

Już kilka miesięcy wcześniej (w połowie 2016 roku) w ofercie firmy pojawiły się ubezpieczenia turystyczne. Zakup ubezpieczenia przy użyciu SkyCash jest bardzo prosty i możliwy do zrealizowania w dowolnym miejscu. Rozwiązanie zostało wyposażone w skaner kodów Aztec, dzięki czemu nie jest konieczne samodzielne wprowadzanie danych pojazdu i jego właściciela. Po zeskanowaniu kodu zostają one automatycznie przeniesione do aplikacji, co znacznie skraca czas potrzebny do zawarcia umowy z ubezpieczycielem.