Rundzie inwestycyjnej przewodziło PayU, a udział wzięli w niej również Generation Investment Management, Owl Rock Capital, Stripes, DN Capital, Top Tier, Princeville Global i Threshold Ventures. Remitly zamierza wykorzystać pozyskane pieniądze na rozwój kolejnych usług cyfrowych.

Kolejne duże dofinansowanie na rynku FinTech

Remitly to amerykański fintech z siedzibą w Seattle, na czele którego stoi Matt Openheimer (CEO i Co-founder). Spółka oferuje tanie i szybkie międzynarodowe transfery pieniężne. Konkurencją dla Remitly są takie firmy jak Western Union, czy Money Gram. Podobny model biznesowy ma również brytyjski fintech TransferWise, który obecnie jest wyceniany na ponad 5 mld dolarów.

Zgodnie z prognozami Banku Światowego za sprawą pandemii koronawirus rynek przekazów pieniężnych w bieżącym roku skurczy się o około 20% – do poziomu 455 mld dolarów (z rekordowych 554 mld USD w 2019 roku). Niemniej Remitly notuje obecnie wzrost klientów na poziomie 200% w porównaniu do analogicznego okresu ubiegłego roku. Za pośrednictwem Remitly użytkownicy przesyłają ponad 6 mld dolarów rocznie.

Zamknięta właśnie runda inwestycyjna Remitly to kolejne duże dofinansowanie na rynku FinTech w ciągu ostatnich kilku dni. W weekend Revolut informował o pozyskaniu 80 mln dolarów od amerykańskiego funduszu TSG. Dodatkowe pieniądze mają przyśpieszyć rozwój działalności bankowej w Europie i pomóc w uruchomieniu nowych usług w USA.