Klienci Revolut Standard będą mogli założyć dziecku 1 konto i zamówić 1 kartę Junior (miesięczny limit doładowań 160 PLN, obowiązuje opłata za dostawę karty), podczas gdy klienci Premium i Metal mogą założyć odpowiednio 2 i 5 kont oraz kart Junior (roczny limit doładowań 16 000 PLN, darmowa dostawa kart).

Revolut Junior dostępny także w bezpłatnym planie Standard

Konta Revolut Junior mogą być zakładane przez rodzica lub prawnego opiekuna, który jest już użytkownikiem Revolut. Usługa składa się z trzech głównych elementów:

  • Nowej aplikacji Revolut Junior, zaprojektowanej tak, by dziecko mogło m.in. łatwo sprawdzić stan konta i otrzymywać powiadomienia o transakcjach,
  • Nowej sekcji w aplikacji Revolut, która pozwoli rodzicowi kontrolować wydatki dziecka,
  • Specjalnie zaprojektowanej karty Revolut Junior dla dziecka.

Brytyjski fintech poinformował także o nowych funkcjach usługi Junior dla płatnych planów Premium i Metal. Pierwsza z nich to zadania domowe (Tasks), które pozwalają dzieciom zarobić dodatkowe pieniądze w ramach kieszonkowego, dzięki ukończeniu wyznaczonych przez rodziców zadań i celów. Druga nowość to stałe kieszonkowe (Weekly Allowance), pozwalające rodzicom zasilać konto Junior regularnie, za pomocą zlecenia stałego.

Na tym nie koniec. Revolut planuje poszerzenie usługi o szereg funkcjonalności, takich jak: możliwość równoczesnego zarządzania kontem Junior przez dwoje rodziców, sejfy Junior Vaults umożliwiające dzieciom odkładanie kieszonkowego na konkretne projekty i cele, płatności mobilne, raporty o wydatkach, limity wydatków, nagrody oraz porady finansowe dla dzieci.