Revolut powiadomił użytkowników w Kanadzie, że wycofuje się z tego kraju. Decyzja zapadła po 18 miesiącach od uruchomienia beta wersji aplikacji na kanadyjskim rynku – napisał serwis Finextra. Z artykułu wynika, że firma ma zamiar jeszcze wrócić do Kraju Klonowego Liścia, ale nie określiła kiedy to nastąpi.

Fintech Revolut poległ na polu… regulacyjnym – firmie nie udało się pozyskać licencji bankowej. Ponadto konkurencja ze strony sektora bankowego, bardzo rozwiniętego technologicznie w Kanadzie, prawdopodobnie poskutkowała tym, że nie udało się zdobyć zadowalającej liczby użytkowników.

Ameryka to nie raj… dla fintechów z Europy

Wbrew pozorom Ameryka Północna nie jest rajem dla europejskich finteschów. Również w USA Revolut nie radzi sobie specjalnie rewelacyjnie – z ostatnich publicznych danych wynika, że ma tam niewiele ponad 150 tys. użytkowników. To jednak może się zmienić, gdyż fintech zapowiedział, że w ciągu 12 miesięcy chce pozyskać 1 mln klientów oraz, że wystąpi o licencję bankową.

Revolut to fintech z siedzibą w Wielkiej Brytanii, posiadający licencję bankową na Litwie. Spółka posiada 15 mln użytkowników na całym świecie, z tego ponad 1 mln w Polsce. Revolut wyceniany jest na ok. 10 mld USD. Prawdopodobnie niebawem spółka zdecyduje się na IPO.