Od 15 sierpnia Revolut wprowadza kilka istotnych zmian w swojej platformie do bezprowizyjnego handlu akcjami. W przesłanej do klientów wiadomości fintech napisał, że w czasie pandemii nie próżnował, a same zmiany powinny zadowolić klientów, którzy korzystają z możliwości handlu akcjami via Revolut.

Za pomocą Revoluta można kupować akcje amerykańskich spółek np. Apple, Google (Alphabet), Facebooka, Visy czy Mastercarda. Można kupić nawet tylko ułamek akcji, co jest szczególnie ciekawe dla osób, które chcą jakoś zagospodarować drobne kwoty, które pozostały im na koncie np. po wakacjach lub wyjeździe służbowym.

Stop Loss w Revolut

Do tej pory handel miał jednak zasadniczą wadę. By móc dokonać transakcji, trzeba było czekać na otwarcie giełdy w USA, czyli do 15:34 (od 15:30 do 15:33 ustalane są ceny otwarcia). Okienko czasowe, gdy możemy sobie kupić np. akcje Tesli trwa jedynie 8 godzin.

Ale Revolut zapowiedział zmiany, które ucieszą klientów. Już niedługo zlecenia będzie można składać także w czasie, gdy giełda nie pracuje. Zlecenie będzie realizowane przez brokera w godzinach pracy giełdy. Oczywiście, o ile będzie to możliwe.

Ponadto Revolut wprowadzi zlecenia z limitem, czyli zakup danego waloru po określonej cenie, gdy tylko będzie ku temu okazja. To samo dotyczy zleceń sprzedaży. I na koniec coś dla prawdziwych fanów giełdowego rollercastera – zlecenia Stop Loss. Jest to zlecenie automatyczne typu „przestań tracić” lub „cięcie strat” – gdy cena akcji danej spółki np. spadnie o 10%, to zlecenie uaktywnia się automatycznie i zostają one sprzedane przez brokera po najlepszej dostępnej cenie.

Bezprowizyjny handel akcjami

Przypomnijmy, że Revolut uruchomił platformę do bezprowizyjnego handlu akcjami w sierpniu 2019 roku. Początkowo była ona dostępna wyłącznie dla klientów Metal, ale teraz jest ona dostępna dla każdego użytkownika, czyli także Standard i Premium. Z Revoluta w Polsce korzysta ok. 1 mln osób, co w zasadzie oznacza, że jest to największa… „platforma tradingu” w Polsce.

Kupowanie i sprzedaż akcji za pośrednictwem Revoluta jest bardzo proste – o tym jak to zrobić można przeczytać w naszej recenzji.

Aplikacje inwestycyjne umożliwiające zakup akcji za pomocą aplikacji to jeden z ciekawszych trendów rozwoju fintechów. Na świecie liderem jest amerykański Robinhood, którego wartość szacowana jest na ponad 8 mld USD.