Funkcja Revolut Donations pojawiła się w aplikacji na początku lipca. Dzięki niej można wspierać wybrane cele dobroczynne, przekazując „końcówki” z transakcji, które wykonujemy każdego dnia. W związku z ogromnymi pożarami trawiącymi lasy Amazonii Revolut wraz z WWF i Rainforest Alliance zaapelowali do użytkowników o szczególne wsparcie.

odbierz KARTĘ I zostań klientem revolution

Fintech na ratunek Puszczy Amazońskiej

Każdy grosz przekazany na rzecz WWF ma zostać wykorzystany do walki z dewastacją amazońskiej puszczy. Apel przyniósł skutek – wczoraj brytyjski fintech pochwalił się, że za pośrednictwem Revolut Donations wsparto Amazonię kwotą prawie 1 mln złotych – ponad 200 tys. euro.

Jak działa usługa Revolut Donations? Darowizny można przekazywać jednorazowo lub automatycznie – co tydzień albo co miesiąc. Wszystkie pieniądze trafiają na rzecz wybranej organizacji, a Revolut nie pobiera żadnej prowizji. Co więcej nie ma minimalnej kwoty wsparcia – na cele charytatywne można przeznaczać nawet bardzo drobne sumy.

Revolut ma już ponad 7 mln klientów, z czego około 600 tys. stanowią Polacy. Gdyby brytyjski fintech posiadał licencję bankową w Polsce, to znalazłby się w TOP15 największych banków działających nad Wisłą. Spółka rozwija także kadrę pracowniczą, rekrutując bankowców Goldman Sachs, Credit Suisse i N26. Tym samym Revolut przygotowuje się do rozpoczęcia działalności w USA i w Azji, co ma nastąpić jeszcze w 2019 roku.

Co więcej Revolut w ostatnim czasie uzupełnił ofertę o bezprowizyjny handel akcjami z poziomu aplikacji .

ZDOBĄDŹ DARMOWĄ KARTĘ REVOLUT