Robinhood to najpopularniejsza amerykańska aplikacja do inwestowania na giełdzie. Teoretycznie użytkowanie aplikacji jest bezprowizyjne, jak również umożliwia ona inwestowanie ułamkowe, tzn. inwestor może kupić sobie ułamek akcji danej spółki. Ale nie tylko bezprowizyjny handel i możliwość zakupu ułamkowych akcji robi furorę – za pośrednictwem aplikacji można inwestować także w kryptowaluty. Podobne funkcje oferuje Revolut.

Na obecną chwilę Robinhood ma ok. 18 mln użytkowników, którzy na swoich rachunkach zgromadzili ponad 80 mld USD. 

Robinhood ma problemy, ale prze naprzód

Fintech bardzo mocno zyskał w czasie pandemii, gdy inwestowanie na giełdzie stało się powszechniejsze – w 2020 roku łączne przychody Robinhood wyniosły blisko 1 mld USD. W międzyczasie spółka zaliczyła też kilka wpadek – od problemów technicznych po regulacyjne. 

Głośnym echem odbiło się samobójstwo jednego z użytkowników, który myślał, że stracił majątek dokonując błędnych inwestycji za pośrednictwem aplikacji, ale też fenomen GameStop, który wymusił na udziałowcach Robinhooda konieczność dokapitalizowania finechu.

Nie zmienia to faktu, że Robinhood wyceniany jest na blisko 12 mld USD. Robinhood będzie notowany na Nasdaq pod tickerem HOOD.