21 marca 2019, 17:30:WETS – Warsaw Ecommerce Tech Sessions - Business Link Astoria, Warszawa

Samsung zaprezentował wyświetlacze nowej generacji

Samsung Micro LED - wyświetlacze przyszłości

Podczas pokazu First Look, który odbył się w ramach targów CES 2019, Samsung pokazał innowacje w zakresie technologii wyświetlaczy modułowych Micro LED. Firma zaprezentowała zarówno nowy wyświetlacz 75”, wyświetlacz The Wall 219”, jak i inne rozmiary, kształty i konfiguracje tych urządzeń.

Dzięki modułowej konstrukcji wyświetlacz Micro LED można dostosować do rodzaju i wielkości wnętrza. Wyświetlacze Micro LED nie mają ramek, w efekcie czego uzyskujemy efekt gładkiej powierzchni, która pozwala na wkomponowanie wyświetlacza w każdą przestrzeń mieszkalną.

Samsung Micro LED – wyświetlacze przyszłości

Powiększ

Micro-LED_3
Wyświetlacze Samsung Micro LED.

Wyświetlacze Samsung Micro LED, wyposażone w najnowocześniejszą technologię samodzielnej emisji światła oraz funkcje modułowe, zapewniają bardzo wysoką jakość obrazu oraz ciekawy design. Urządzenia składają się z modułów Micro LED. Zbudowane są z milionów diod LED w kolorach czerwonym, zielonym i niebieskim emitujących światło. Dzięki temu wyświetlają one wyjątkowe kolory i zapewniając jakość obrazu, która ma przewyższać rozwiązania oferowane przez inne technologie wyświetlaczy obecnie dostępne na rynku.

Dzięki swojej modułowej konstrukcji technologia Micro LED pozwala użytkownikom dostosować ekran do rodzaju i wielkości wnętrza. Dodając moduły LED, mogą oni rozszerzać swoje wyświetlacze do dowolnej wielkości. Micro LED pozwoli w przyszłości tworzyć ekrany wyświetlaczy o nieregularnych proporcjach 9×3, 1×7 czy 5×1.

Technologia Micro LED firmy Samsung optymalizuje także treści, bez względu na wielkość i kształt ekranu. Nawet po dodaniu większej liczby modułów, wyświetlacz Samsung Micro LED można przeskalować i zwiększyć jego rozdzielczość, utrzymując jednocześnie stałe zagęszczenie pikseli. Dodatkowo Micro LED są w stanie wyświetlać treści w standardowych rozmiarach 16:9, filmy szerokoekranowe 21:9, obrazy o niekonwencjonalnych proporcjach 32:9 czy nawet 1:1 – bez jakiegokolwiek uszczerbku dla jakości obrazu.

Apple AirPlay 2 w telewizorach Samsung Smart TV

To nie wszystkie nowości od Samsunga. Firma poinformowała także, że nowe modele telewizorów Samsung Smart TV, które wejdą do oferty na wiosnę 2019 r. będą wyposażone w funkcję obsługi iTunes Movies & TV Shows oraz Apple AirPlay 2. Z kolei wprowadzenie tych rozwiązań do telewizorów Samsung Smart TV z 2018 r. będzie możliwe dzięki aktualizacji oprogramowania.

Dzięki obsłudze AirPlay 2 użytkownicy telewizorów Samsung będą mogli odtwarzać wideo, zdjęcia, muzykę, podcasty oraz wiele innych treści z urządzeń Apple bezpośrednio na ekranach Smart TV, w tym QLED 4K i 8K oraz Frame i Serif, jak też na innych modelach telewizorów UHD firmy Samsung. Usługa będzie dostępna w 190 krajach.

/Rafał Tomaszewski