SAP obecny jest na polskim rynku od 25 lat. To jeden z czołowych dostawców rozwiązań chmurowych dla biznesu, posiadający ponad 100 rozwiązań opartych na chmurze, z których korzysta ponad 220 mln abonentów. W 2019 roku wartość przychodów firmy z z narzędzi chmurowych wynosiła 7 mld euro.

SAP kolejnym partnerem Chmury Krajowej

W listopadzie SAP i Operator Chmury Krajowej zawarli umowę współpracy, w ramach której klienci SAP otrzymają możliwość przeniesienia swoich zasobów i wykorzystywanego oprogramowania na jedną z platform chmurowych oferowanych przez OChK. Natomiast klienci Chmury Krajowej, zyskają możliwość poszerzenia wykorzystywanej dotąd palety rozwiązań chmurowych o narzędzia i platformy SAP.

– Przedsiębiorstwa, które już obecnie korzystają z rozwiązań SAP w modelu on-premise przenosząc je do chmury zyskają dodatkowe szanse na zwiększenie funkcjonalności istniejących aplikacji i jeszcze lepsze wykorzystanie technologii do realizacji swoich celów biznesowych – mówi Michał Potoczek, prezes Operatora Chmury Krajowej.

– Zaledwie 4% polskich firm nie planuje wykorzystania chmury, co stanowi prawdziwą i fundamentalną zmianę na rynku. Umowa zawarta z OChK umożliwi wsparcie, gwarantując transfer zasobów do bezpiecznej infrastruktury chmurowej oferowanej przez Chmurę Krajową – podkreśla Thomas Duschek, prezes i dyrektor zarządzający SAP Polska.

Operator Chmury Krajowej (OChK) to spółka powołana przed dwoma laty przez PKO BP i Polski Funduszu Rozwoju. Działa w modelu multicloud oferując zarówno własne platformę, jak i usługi chmurowe globalnych dostawców. Chmura Krajowa nawiązała już współpracę z takimi gigantami jak Microsoft, czy Google.