O współpracy Siemensa i Autenti pisaliśmy już kilka miesięcy temu. Dzisiaj niemiecka firma oficjalnie potwierdziła start nowej usługi. Pożyczkę leasingową będzie można uzyskać nawet na wysoką kwotę – do 200 tys. PLN.

Siemens uruchamia SimplyLoan – finansowanie online dla firm

Pożyczka leasingowa to usługa podobna do kredytu, z tym że finansowania udziela firma leasingowa, a nie bank. W przypadku SimplyLoan czas potrzebny na wydanie decyzji o przyznaniu finansowania wyniesie maksymalnie 15 minut – wszystko dzięki wykorzystaniu algorytmu do oceny zdolności kredytowej.

Umowy będą podpisywane elektronicznie, dzięki platformie polskiego fintechu Autenti. Pożyczkobiorca do złożenia e-podpisu potrzebuje jedynie telefonu komórkowego i adresu email. Nie musi instalować żadnego oprogramowania, ani kupować specjalistycznego sprzętu czy zakładać dedykowanego konta.

Po wyborze sprzętu, przedsiębiorca otrzyma na adres mailowy link przekierowujący do strony internetowej aplikacji webowej SimplyLoan, w której dokończy procedurę i zweryfikuje swoją tożsamość (poprzez przelanie 1 zł na wskazane wcześniej konto). Następnie algorytm zbada jego historię kredytową, by w kilkanaście minut wydać decyzję kredytową.

Wartość finansowania udzielanego na maksymalnie 84 miesiące sięgnie 200 tys. zł, a w przyszłości nawet 1 mln zł. Pożyczka leasingowa to najbardziej elastyczna i najczęściej wybierana przez firmy medyczne forma finansowania zewnętrznego, która daje m.in. możliwość sfinansowania całej inwestycji, włącznie z 8-procentowym VAT-em, bez wkładu własnego. W taki sposób swoje inwestycje finansuje około 20 proc. przedsiębiorców z branży medycznej – czytamy w informacji prasowej Siemens Finance.

Przypomnijmy, że Autenti współpracuje z Siemens Finance już od początku bieżącego roku. Początkowo fintech pomógł niemieckiemu gigantowi w realizacji usługi leasingu online SimplyLease. Więcej na ten temat można przeczytać tutaj.