Integracja obu rozwiązań umożliwia w pełni prawomocne, zgodne z unijnym rozporządzeniem eIDAS dotyczącym elektronicznej identyfikacji, zdalne podpisywanie dokumentów podpisem zaawansowanym w sposób wygodny i bezpieczny. Współpraca firm pozwala na całkowicie wolne od ryzyka podpisywanie dokumentów online, dając gwarancję, że osoba, która podpisała dokument, jest faktycznie tą, która miała go podpisać – czytamy w komunikacie.

Współpraca Signius i Fully-Verified

Wcześniej Signius nawiązał współpracę z fintechem Authologic, w ramach zdalnej weryfikacji tożsamości. Signius oferuje platformę zdalnego podpisywania dokumentów zarówno dla klientów indywidualnych jak i biznesowych. Usługa występuje w dwóch wariantach: Professional i Enterprise – obie dotyczą podpisywania dokumentów podpisem elektronicznym w prawnie wiążący sposób, a także cyfrowe zarządzanie umowami i zdalną identyfikację klienta zgodną z KYC, CFT i AML.

Z kolei Fully-Verified udostępnia weryfikację tożsamości w formie wideo, zgodną ze standardami używanymi w bankowości. Firma świadczy usługi weryfikacji tożsamości, które eliminują oszustwa, przyspieszają onboarding klientów i zapewniają zgodność z przepisami.

Usługi Fully-Verified obejmują: Live-Verify – gdzie użytkownik łączy się ze specjalistą ds. weryfikacji podczas rozmowy video na żywo, a także Self-Verify – gdzie użytkownik samodzielnie przeprowadza procedurę identyfikacji, robiąc selfie i zdjęcia swojego dokumentu, podczas gdy cała procedura jest nagrywana na wideo.

Wideo weryfikacja przy zdalnym podpisywaniu dokumentów

Łączenie podpisywania dokumentów online z rozwiązaniami do weryfikacji tożsamości wydaje się być nowym trendem w branży, który jest wzmacniany przez rosnącą presję ze strony instytucji regulujących. Dzięki współpracy Signius i Fully-Verified firmy mogą wyeliminować ryzyko związane z procedurami elektronicznego podpisywania dokumentów – czytamy w komunikacie.

– Fully-Verified zapewnia rozwiązanie do weryfikacji tożsamości oparte na sztucznej inteligencji, które łączy w sobie najlepsze praktyki i wysoce zautomatyzowaną technologię opartą na uczeniu maszynowym. Poprzez integrację przyjaznego dla użytkownika oraz intuicyjnego rozwiązania do zdalnego onboardingu, poszerzymy listę metod weryfikacji naszego portalu do zdalnego zarządzania i podpisywania dokumentów na platformie Signius Professional – mówi Jacek Piekarski, CEO i CMO Signius.