Systemy rekomendacji stanowią dziś fundamenty aplikacji i serwisów VOD. Ich użytkownicy, podczas przeglądania zawartości, oglądania filmów czy słuchania muzyki, otrzymują powiadomienia o treściach podobne do już obejrzanych. Podobną technologię stosują też globalne platformy sprzedażowe.

AI poleca produkty

– Rekomendacje pracują w oparciu o zaawansowane algorytmy oraz machine learning, a analiza odbywa się w czasie rzeczywistym – system analizuje, co na aktualnej ścieżce zakupowej zainteresuje klienta i na podstawie tych informacji proponuje najlepiej dopasowane produkty – mówi Adrian Słowik, Software Architect i IT Manager w firmie Shoper.

Z takiego rozwiązania może korzystać ponad 15 tys. sklepów internetowych pracujących na oprogramowaniu Shoper. System działa w sklepach w ramach usługi Shoper Rekomendacje, dostępnej dla wszystkich planów abonamentowych. To kolejna nowość, jaką Shoper wprowadził na platformę e-commerce.

– System w sklepach internetowych Shoper jest tak zaprojektowany, by klient w sugestiach produktów zobaczył tylko te propozycje, które spełniają jego kryteria wyszukiwania podczas wizyty na stronie – mówi Jacek Zientkiewicz, Dyrektor Rozwoju Biznesu w Shoper

– W internecie, gdzie niektórym kupującym może brakować bezpośredniego kontaktu ze sprzedawcą, tego rodzaju nowe technologie mogą tylko usprawnić codzienne zakupy i sprawić, że klient poczuje się idealnie obsłużony – dodaje.

Shoper dostarcza m.in. płatności, w tym Google Paymożliwość odroczonych płatności, zintegrowane przesyłki i obsługę magazynów. Firma współpracuje blisko z Allegro, Facebookiem i Google, prowadząc dla sklepów obsługę kampanii produktowych.