20 listopada 2018, 09:00:Laboratorium Przyszłości First Data Polska - Warszawa

Ailleron

Ailleron logo.

Ailleron jest globalną, technologiczną firmą, tworzącą pionierskie produkty dla bankowości, finansów, telekomunikacji oraz hotelarstwa.

Flagowe produkty firmy – LiveBank, Ringback Tones i iLumio są z powodzeniem stosowane na całym świecie, umożliwiając jej klientom pozyskanie przewagi rynkowej dzięki zastosowaniu najnowszych technologii oraz cyfrowych kanałów komunikacji.

Wiedza i doświadczenie ponad 400 inżynierów, oddziały w Europie, USA i Australii, oraz rozwijająca się sieć partnerów, pozwalają skutecznie dostarczać najbardziej innowacyjne rozwiązania technologiczne, które są wybierane przez najlepsze marki w swoich sektorach.

Innowacje firmy zostały wielokrotnie wyróżnione na arenie międzynarodowej m.in. na Finovate w Nowym Jorku i Dolinie Krzemowej czy Mobile World Congress w Barcelonie. W kraju jest wielokrotnym laureatem Hitu Roku, Gazeli Biznesu czy Diamentów Forbsa. Współpracuje z uczelniami i jednostkami badawczymi w Polsce, Niemczech i Wielkiej Brytanii.

Spółka notowana na GPW, powstała z połączenia Wind Mobile i Software Mind.

Ostatnio Ailleron podpisał umowę z największym bankiem w Zatoce Perskiej – Emirates National Bank of Dubai. Polacy dostarczą arabskiemu bankowi nowoczesną usługę LiveBank, dzięki której zdobędzie on znaczącą przewagę nad konkurencją w regionie. Więcej o współpracy Ailleron i Emirates NBD możecie przeczytać w naszym tekście – Polskie fintechy z kontraktem w Dubaju.