Curve

  Rafał Tomaszewski
  Rafał Tomaszewski
  Opublikowano: 27 kwietnia 2017 Aktualizacja: 25 maja 2018

  Curve – wirtualny portfel, który pozwala na połączenie kilku kart w jednej aplikacji i jednej karcie od Curve – wpieranej przez Mastercard.

  Startup powstał w Londynie na początku 2015 roku i już rok później uruchomił swoją aplikację na IOS-a. Aplikacja na Androida pojawiła się dopiero w grudniu 2016. Dzięki Curve możemy połączyć swoje karty płatnicze i kredytowe w jednej aplikacji.

  Potem wystarczy wybrać w aplikacji, którą kartę dodaną do portfela ma imitować ta od Curve, którą otrzymują klienci. Mówiąc najprościej – dzięki Curve nie musimy nosić kilku kart na raz, wystarczy mieć aplikację i tą jedną kartę od Curve. Płatności za pomocą tego FinTechu możemy dokonywać zarówno online, jak i offline.

  Inną usługą w ramach aplikacji jest wygodne przeglądanie historii wydatków i możliwość jej eksportowania – chodzi tutaj o wydatki ze wszystkich kart razem wziętych. Możemy też zablokować i odblokować swoją kartę Curve w dowolnym momencie. Ponadto, jeżeli robimy zakupy za granicą, mamy dostęp do znacznie niższych kursów walutowych.

  Ale chyba najciekawszą funkcją jest tak zwany „Curve Labs”, które zostało wdrożone razem z pojawieniem się wersji na Androida. Chodzi mniej więcej o to, że dzięki funkcji Labs aplikacja ma możliwość połączenia się z innymi FinTechowymi apkami. Chcesz przesłać pieniądze za granicę? Nie musisz pobierać nowej aplikacji, bo Curve samo połączy Cię na przykład z TransferWise ( nomen omen, którego założyciel Taavet Hinrikus jest inwestorem w Curve).

  Funkcja Labs jest na razie we wstępnej fazie rozwoju i jeszcze nie wiadomo jaka czeka ją przyszłość. Sam pomysł jest jednak bardzo ciekawy.

  Na początku 2017 roku Curve uruchomiło też usługę cashback, dzięki której od razu po dokonaniu płatności na nasze konto wraca część środków. Na razie cashback jest dostępny u 50 głównych merchantów w Wielkiej Brytanii. Jeżeli posiadamy darmową niebieską kartę od Curve, to zwrot możemy otrzymać w wysokości do 2,5% wydawanej kwoty, a jeżeli jesteśmy posiadaczami czarnej karty premium, to wysokość zwrotu może sięgać nawet 5%.

  Aplikacja Curve jest już dostępna w Polsce. Więcej na ten temat można przeczytać tutaj – Jedna karta zamiast kilku. Aplikacja Curve dostępna w Polsce.


  Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

  Pokaż komentarze (0)

  curve