21 marca 2019, 17:30:WETS – Warsaw Ecommerce Tech Sessions - Business Link Astoria, Warszawa

CWA

CWA logo

Wszystko zaczęło się m.in. od składania na zamówienia klientów sprzętów komputerowych oraz pracy w instytucjach finansowych. Obecny biznes rozpoczął się jednak w czasie kiedy Dawid Borowiak, założyciel i prezes CWA zorientował się, że duże firmy software’owe nie oferują swoim kontrahentom odpowiednich szkoleń.

– Podstawowe kursy wprowadzające dla pracowników administracji nie dawały szansy na prawidłowe wdrożenie nowych systemów. Tak zrodził się pomysł wykreowania specjalnych laboratoriów, które dawały komfort przygotowania zespołu do pracy z systemem w jego naturalnych warunkach, nawet na tych samych sprzętach, których potem używali pracownicy. Oferta szybko zdobyła zaufanie większości jednostek administracji samorządowej oraz szkół publicznych. – mówi Dawid Borowiak.

Choć wartość rynku szkoleniowego wciąż rośnie (jest liczona w miliardach złotych), to jest on bardzo rozdrobniony. Jedną z przyczyn takiego stanu rzeczy są środki unijne, które są przyznawane na szeroki wachlarz szkoleń. Mimo to, CWA S.A. zdobyło renomę oraz rzesze zadowolonych klientów.

Teraz firma zaczyna rozwijać technologię blockchain, o czym więcej możecie przeczytać w naszym tekście – Polski fintech stworzy system płatności oparty na blockchain.