Fandla

  0
  Asia Stankiewicz
  Asia Stankiewicz
  Opublikowano: 16 stycznia 2018 Aktualizacja: 16 stycznia 2018

  Fandla koncentruje się na mikrofaktoringu mobilnym. Użytkownicy wysyłają do platformy fakturę (może to być nawet zdjęcie z telefonu), na jej podstawie algorytm podejmuje decyzję o przejęciu zobowiązania i przedstawia klientowi ofertę finansowania. W chwilę po akceptacji warunków na konto klienta trafia płatność za fakturę pomniejszona o prowizję.

   

  Do oceny wiarygodności obydwu stron transakcji służą m.in. dane behawioralne oraz historia kont bankowych. Przed podjęciem decyzji o finansowaniu faktury algorytm Fandla analizuje też informacje z sieci społecznościowych, portali oraz platform B2B, gdzie zawierane są transakcje między przedsiębiorcami. Fandla korzysta także ze źródeł danych udostępnianych przez biura informacji kredytowej i gospodarczej.

  Usługa mikrofaktoringu jest zoptymalizowana pod kontem użytkowników smartfonów. Już teraz 80% klientów Fandla właśnie w ten sposób korzysta z platformy. Przedsiębiorcy mogą w dowolnym momencie i miejscu zrobić zdjęcie faktury, przesłać je do Fandla i otrzymać przelew należności.

  Więcej o rozwiązaniu Fandla można przeczytać tutaj – Fandla – samouczący się algorytm oceny ryzyka


  Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

  Pokaż komentarze (0)

  fandla