22 lutego 2018, 09:00:Big Data Tech Warsaw 2018 - Airport Hotel Okęcie, ul. 17 Stycznia 24, 02-146 Warszawa, Polska

Fandla

fandla

Fandla koncentruje się na mikrofaktoringu mobilnym. Użytkownicy wysyłają do platformy fakturę (może to być nawet zdjęcie z telefonu), na jej podstawie algorytm podejmuje decyzję o przejęciu zobowiązania i przedstawia klientowi ofertę finansowania. W chwilę po akceptacji warunków na konto klienta trafia płatność za fakturę pomniejszona o prowizję.

Do oceny wiarygodności obydwu stron transakcji służą m.in. dane behawioralne oraz historia kont bankowych. Przed podjęciem decyzji o finansowaniu faktury algorytm Fandla analizuje też informacje z sieci społecznościowych, portali oraz platform B2B, gdzie zawierane są transakcje między przedsiębiorcami. Fandla korzysta także ze źródeł danych udostępnianych przez biura informacji kredytowej i gospodarczej.

Usługa mikrofaktoringu jest zoptymalizowana pod kontem użytkowników smartfonów. Już teraz 80% klientów Fandla właśnie w ten sposób korzysta z platformy. Przedsiębiorcy mogą w dowolnym momencie i miejscu zrobić zdjęcie faktury, przesłać je do Fandla i otrzymać przelew należności.

Więcej o rozwiązaniu Fandla można przeczytać tutaj – Fandla – samouczący się algorytm oceny ryzyka

Podziel się artykułem
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someone