GoPay

  0
  Rafał Tomaszewski
  Rafał Tomaszewski
  Opublikowano: 11 czerwca 2018 Aktualizacja: 11 czerwca 2018

  GoPay to aplikacja mobilna, która pozwala na wygodne i szybkie kupowanie biletów komunikacji miejskiej. Rozwiązanie działa bardzo podobnie, jak te oferowane przez SkyCash, moBilet, czy mPay.

  Za pomocą GoPay można kupować bilety między innymi w Trójmieście, Łodzi, Poznaniu, Ełku, Kołobrzegu, Suwałkach, czy Piotrkowie Trybunalskim.

  GoPay – jak działa aplikacja?

  Wystarczy pobrać apkę ze sklepu Google Play, App Store lub Windows Marketplace i zainstalować na swoim smartfonie. Po zainstalowaniu należy wprowadzić swój numer telefonu, na który wysłany zostanie kod weryfikacyjny.

  Następnie wybieramy miasto, w którym się znajdujemy i korzystamy z opcji „Zakup biletu”. Co ważne – można kupić dowolną liczbę biletów i wykorzystać je, kiedy będą potrzebne. Aby skasować bilet należy wejść w zakładkę „Moje Bilety” i wybrać opcję skasuj. Potem użytkownik ma 30 sekund na aktywowanie biletu – następnie apka zostanie zablokowana na kilkadziesiąt sekund.

  GoPay informuje na swojej stronie internetowej, że bilet należy skasować niezwłocznie po wejściu do pojazdu. Zbyt długie oczekiwanie zablokuje możliwość aktywacji biletu. Przy jego aktywacji użytkownik może zostać poproszony o podanie numeru linii lub pojazdu. Podczas kontroli należy wejść w zakładkę „Kontrola biletów” i nacisnąć aktywny bilet.

  A co z płatnością? Należność można uregulować za pomocą mobilnego portfela Masterpass. Wystarczy wybrać kartę dodaną do portfela i podać jej mPIN. Jeżeli nie masz jeszcze skonfigurowanego portfela Masterpass wystarczy nacisnąć dodaj kartę i postępować zgodnie z instrukcją. W apce nie trzeba za każdym razem podawać danych karty – wystarczy zarejestrować ją w portfelu elektronicznym.


  Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

  Pokaż komentarze (0)

  gopay