20 listopada 2018, 09:00:Laboratorium Przyszłości First Data Polska - Warszawa

inviPay

inviPay - logo.

inviPay to start-up z branży FinTech, zwycięzca Fintech Digital Congress CEE w kategorii The Best Start Up 2016. Nagroda ta została przyznana za stworzenie rewolucyjnego rozwiązania dla rozliczeń pomiędzy kontrahentami.

Z usług inviPay.com opartych na zaawansowanej technologii korzystają małe i średnie firmy w celu optymalizacji przepływów pieniężnych. Przedsiębiorca może wypłacić pieniądze z faktur sprzedaży, wydłużać terminy płatności faktur zakupu czy płacić fakturami sprzedaży za zakupy. Wszystko dostępne online bez żadnych stałych kosztów.

Klient może rozliczyć pojedyncza fakturę, a nie jak w typowym faktoringu cały pakiet. Dzięki temu kontrahenci mogą skorzystać z dłuższych terminów płatności, a klient nie musi blokować swoich środków.

W lutym bieżącego roku inviPay nawiązał współpracę z ING Bankiem Śląskim. Tak komentował tamto wydarzenie prezes firmy:

Ogromnie cieszy nas fakt, że łącząc doświadczenie ING Banku Śląskiego i nasze nowatorskie spojrzenie na finanse przedsiębiorstw możemy wspólnie zaproponować naprawdę wyjątkową ofertę, która nie tylko likwiduje zatory płatnicze, ale również wpływa na szybszy rozwój mikro i małych przedsiębiorstw, a  co najważniejsze pozwala im być zawsze o krok przed konkurencją – powiedział Marcin Pasenik, prezes inviPay.com.