ipagoo

  0
  Rafał Tomaszewski
  Rafał Tomaszewski
  Opublikowano: 18 sierpnia 2017 Aktualizacja: 18 sierpnia 2017

  Ipagoo to ciekawa aplikacja, oferująca klientom nową koncepcję mobilnej bankowości i umożliwiająca po raz pierwszy otwarcie wielu zagranicznych kont, bez konieczności posiadania dowodu zamieszkania w tych krajach

  Obecnie klientem ipagoo może zostać każda osoba, która ma co najmniej 11 lat oraz obywatelstwo lub status rezydenta w jednym z 28 wymienionych państw.

  • obsługa rachunków w wielu walutach i wielu krajach z poziomu jednej aplikacji,
  • wymiana walut w czasie rzeczywistym po korzystnym kursie,
  • płatności pod kontrolą i zarządzanie beneficjentami,
  • natychmiastowe przelewy międzynarodowe między kontami ipagoo. Możliwość wykonywania i otrzymywania przelewów SEPA, Faster Payments, CHAPS, BACS, Target2 oraz SWIFT.

  Obecnie ipagoo dostępne jest w Wielkiej Brytanii, Włoszech, Hiszpanii oraz Francji i oferuje konta w walutach takich jak dolar amerykański, funt brytyjski i euro. Twórcy platformy zapewniają, że na polskim rynku pojawią się już w I kwartale 2018 roku. Natomiast już teraz usługa jest  dostępna dla wszystkich Polaków, którzy chcą otworzyć konta w innych krajach, w których funkcjonuje ipagoo.

  Aplikacja będzie szczególnie przydatna jeżeli wyjeżdżamy na studia lub do pracy do Wielkiej Brytanii, Włoch, Hiszpanii oraz Francji i szukamy legalnego zatrudnienia. Posiadanie konta w banku jest jednym z warunków, które przed pracownikami stawiają pracodawcy. Często aby takie konto otworzyć musimy przedstawić szereg dokumentów, w tym poświadczenie zamieszkania na terenie danego kraju. Dzięki ipagoo możemy założyć konto na terenie 4 wyżej wymienionych państw bez lokalnego adresu zamieszkania.

  Więcej o ipagoo możecie dowiedzieć się z naszego tekstu – Dzięki tej aplikacji założycie konto w Unii Europejskiej bez zbędnych formalności.


  Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

  Pokaż komentarze (0)

  ipagoo