iwoca

  Rafał Tomaszewski
  Rafał Tomaszewski
  Opublikowano: 18 września 2017 Aktualizacja: 18 września 2017

  Iwoca zajmuje się finansowaniem małych firm. Dostarcza finansowanie do przedsiębiorstw, które nie są zadowolone z banków.

  Firma obsługuje klientów, którzy chcą załatwić wszystko online bez konieczności otwierania dodatkowego rachunku lub niepotrzebnych ubezpieczeń. iwoca działa również w oparciu o partnerstwa z portalami e-commerce, z firmami płatnościowymi i księgowymi. Obsługują klientów odrzucanych przez banki, na przykład z powodu działania na rynku krócej niż dwa lata.

  iwoca we wszystkich krajach zaczynała od sprzedawców online. W Wielkiej Brytanii to byli sprzedawcy na eBay’u i na Amazon’ie a w Polsce na Allegro. Poza sektorami działającymi głównie w online obsługują też branże, które nie są lubiane przez banki, np. branżę transportową, branżę budowlaną. Tych firm jest relatywnie dużo, ale też w gronie klientów iwoca znajdują się duże firmy retailowe, które muszą szybko obracać kapitałem, potrzebują środków maksymalnie szybko i szybko je spłacają. Dlaczego? Bo w iwoce koszty, wszystkie koszty są proporcjonalne do okresu, co do dnia – jak klient spłaci w 5 dni to dostanie opłatę za 5 dni, czyli nie za cały miesiąc, nie za cały rok…

  Jeżeli chcecie dowiedzieć się więcej o działalności iwoca zapraszamy do lektury wywiadu – Mariusz Zabrocki: typowy wniosek o kredyt firmowy w banku ma 117 pól [WYWIAD].


  Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

  Pokaż komentarze (0)

  iwoca