Monzo

  0
  Asia Stankiewicz
  Asia Stankiewicz
  Opublikowano: 9 kwietnia 2018 Aktualizacja: 9 kwietnia 2018

  Monzo – jeden z brytyjskich challenger baków, czyli dawnych startupów. Postanowił zdobyć licencję bankową. W październiku 2017 roku Monzo rozpoczęło proces migracji kont użytkowników, którzy zgodzili się zamienić konto prepaid na klasyczne konto bieżące.

  Monzo po otrzymaniu pełnej licencji bankowej w kwietniu 2017 roku, brytyjski challenger zlikwidował swoje podstawowe konta prepaid. 94% klientów, którzy wcześniej korzystali z konta przedpłaconego, postanowiło założyć teraz konto bieżące w aplikacji.

  Wierna grupa klientów Monzo

  Monzo posiada już ponad 560 tysięcy użytkowników z kontem bieżącym – czyni go to największym challenger bankiem w Wielkiej Brytanii. Klienci, którzy zdecydowali się zamienić konto prepaid na bieżące nie stracili bonusów, które mieli podczas korzystania z konta przedpłaconego. Mogą oni korzystać z kart debetowych, zlecać polecenie zapłaty, a środki na ich kontach chronione są przez program wypłat odszkodowań – Financial Services Compensation Scheme.

  Monzo zatrudnia niespełna 300 osób – nie szuka klientów, a bardziej lojalnych wyznawców czyli inaczej adwokatów marki. Ich celem jest mocne osadzenie w społeczności klientów. Chcą to osiągnąć poprzez politykę transparentności oraz regularne zasięganie opinii od klientów na temat nowych produktów, rozwiązań i opłat.


  Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

  Pokaż komentarze (0)

  monzo