Neuro Device

  0
  Asia Stankiewicz
  Asia Stankiewicz
  Opublikowano: 6 kwietnia 2018 Aktualizacja: 9 kwietnia 2018

  Neuro Device to firma specjalizująca się w rozwoju innowacyjnych rozwiązań z zakresu badań naukowych, diagnostyki i terapii układu nerwowego. Należymy do czołówki światowych podmiotów kreujących współczesny obraz neuronauki.

  W Polsce średnio co osiem minut ktoś doznaje udaru mózgu. Choroba ta jest jedną z trzech najczęstszych przyczyn śmierci wśród Polaków. Na świecie udar mózgu dotyka rocznie około 10 milionów ludzi.

  Około jedna trzecia pacjentów po udarze cierpi na zaburzenia mowy, które uniemożliwiają im komunikację z otaczającym światem. Nie potrafią formułować swoich potrzeb, ocen i emocji. Nie mogą pisać, czytać i mówić. Choroba w coraz większym stopniu zaczyna dotykać również ludzi młodych, a dotychczas stosowane metody leczenia nie przynoszą oczekiwanych rezultatów.

  Pierwszy taki system w Polsce

  Szansą na przełom w terapii jest pierwszy na świecie system do efektywnej rehabilitacji zaburzeń mowy, nad którym dziś pracuje Neuro Device – polska firma specjalizująca się w rozwoju innowacyjnych rozwiązań z zakresu badania i leczenia chorób układu nerwowego. Ich przełomowy wynalazek wygrał w tym roku polską edycję międzynarodowego konkursu dla innowatorów – Chivas Venture, i w finale turnieju w Amsterdamie będzie walczył o jedną z nagród, których pula stanowi 1 mln dolarów dofinansowania na dalszy rozwój. Finał odbędzie się 24 maja, jednak głosy można oddawać jedynie do 25 kwietnia.

  Innowacyjne rozwiązanie z Polski, które wesprze ludzkość

  Szansą na przełom w leczeniu jest pierwszy na świecie system wspomagający efektywną rehabilitację zaburzeń mowy, który ma znacząco zmienić jakość terapii. Pomysłodawcą urządzenia jest Neuro Device, firma specjalizująca się w rozwoju innowacyjnych rozwiązań z zakresu badania i leczenia chorób układu nerwowego.

  – Nasze rozwiązanie bazuje na neuromodulacji, czyli stymulacji odpowiednich obszarów mózgu impulsami elektrycznymi (w przypadku afazji są to obszary odpowiedzialne za mowę), dzięki czemu utrwalają się w nim prawidłowe procesy lub tworzone są alternatywne ośrodki i połączenia w mózgu. To bezpieczna i bezinwazyjna metoda, która znacznie usprawnia terapię i pomaga pacjentowi w krótszym czasie wrócić do normalnego życia – tłumaczy Paweł Soluch, prezes Neuro Device, zwycięzca polskiej edycji Chivas Venture 2018.

  Urządzenie będzie można zastosować nie tylko w gabinetach terapeutycznych, ale także w warunkach domowych. Pozwoli to zarówno na przyspieszenie rehabilitacji, jak również znaczną poprawę jej efektów, umożliwiając pacjentom powrót do normalnego życia.


  Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

  Pokaż komentarze (0)

  neuro-device