25 kwietnia 2019, 09:00:Kongres Profesjonalistów Public Relations - Bristol Tradition & Luxury Hotel, Mikołaja Kopernika 12, 35-069 Rzeszów

Pakomatic

Pakomatic startup

Pakomatic to firma, która została wyróżniona w programie „GammaRebels powered by Poczta Polska”. O nawiązaniu współpracy z Pocztą Polską informowano już w sierpniu 2017 roku.

Klient zamawia produkty przez Internet i wybiera dostawę do domu. Kurier przyjeżdża i zostawia przesyłkę w skrytce. System jest dostępny dla wszystkich firm kurierskich. Klient otrzymuje kod SMS-em i udaje się do skrytki. Wpisuje kod i odbiera przesyłkę.

Urządzenia Pakomatic wyposażone są w panele dotykowe. Firma zapewnia, że dzięki intuicyjnemu interfejsowi paczkę można odebrać zaledwie w dwóch krokach. Dodatkowo system posiada wbudowany czytnik kodów kreskowych, który pozwala na przyśpieszenie obsługi urządzenia przez kuriera.

A co z bezpieczeństwem? Skrytki zostały wykonane ze wzmocnionej hartowanej stali. System generuje jednorazowe kody do odbioru paczek – gwarantując bezpieczeństwo. Każda operacja przy skrytce jest rejestrowana w systemie – także ta przerwana. Weryfikowani są także kurierzy dostarczający paczki. Brzmi bardzo prosto, prawda? Pakomatic od InPostu odróżnia też czas oczekiwania paczki – w urządzeniach InPostu przesyłka czeka 48 godzin, a w skrytkach Pakomatic aż 7 dni.

Więcej o rozwiązaniu Pakomatic można przeczytać tutaj – Pierwsze wdrożenie paczkomatów od Poczty Polskiej.