20 listopada 2018, 09:00:Laboratorium Przyszłości First Data Polska - Warszawa

PayU

PayU logo.

PayU – jeden z najstarszych i najlepiej rozpoznawalnych polskich FinTechów. Działa od 2007 roku i do tej pory zdominował rynek płatności online w Polsce.

PayU jest liderem płatności on-line w Polsce i na wielu lokalnych rynkach, na których działa. Firma dostarcza prosty w integracji i wygodny w użytkowaniu system płatności, który ułatwia dokonywanie zakupów przez Internet. Priorytetem jest łączenie potrzeb firm sprzedających produkty i usługi z zachowaniami zakupowymi i płatniczymi konsumentów.

PayU oferujemy ponad 250 różnych kanałów płatności oraz usługi typu e-Wallet, które umożliwiają kupującym realizację płatności elektronicznych w szybki, łatwy i bezpieczny sposób, zarówno z poziomu komputera, jak i urządzeń mobilnych.

Firma działa w 16 krajach na 4 kontynentach. PayU jest obecne na najszybciej rozwijających się rynkach Azji, Europy Środkowo-Wschodniej, Ameryki Łacińskiej, Bliskiego Wschodu i Afryki. Działają tam znakomite zespoły ekspertów, którzy tworzą najlepsze rozwiązania, odpowiadające lokalnym potrzebom sprzedających i kupujących on-line.

W spółce pracuje ponad 1400 osób na świecie, które nieustannie dokładają starań, aby oferta PayU nie tylko zaspokajała, ale i przewyższała oczekiwania ponad 100 tys. współpracujących z nimi sprzedawców i milionów kupujących.

PayU działa w ramach południowoafrykańskiego koncernu Naspers, który prowadzi działalność w 133 krajach i istnieje na rynku od 1915r. Pod względem liczby obsługiwanych klientów w e-commerce Naspers zajmuje trzecią pozycję na świecie i charakteryzuje się największą dynamiką wzrostu w tym segmencie gospodarki.

Więcej o działalności PayU możecie przeczytać w naszej rozmowie z Andrzejem Bassarą – szefem strategii i rozwoju produktu PayU.