Powermat Polska

  Rafał Tomaszewski
  Rafał Tomaszewski
  Opublikowano: 11 lipca 2017 Aktualizacja: 11 lipca 2017

  Powermat Polska to startup, który opiera się na aplikacji mobilnej i technologii bezprzewodowego ładowania smartfonów.

  System przeznaczony jest do wykorzystania w przestrzeni publicznej np. w restauracjach, sklepach czy kawiarniach, gdzie montowane są tzw. Powerspoty, czyli stacje ładujące telefony za pomocą  indukcji elektromagnetycznej.

  Użytkownicy mogą korzystać z tej wygodnej i darmowej energii, jeśli ściągną aplikację Powermat, która dodatkowo umożliwia im dostęp do specjalnie przygotowanych promocji, zniżek i konkursów. Tak zaangażowany konsument, spędza w danym lokalu średnio 11 minut dłużej, co z kolei przekłada się na korzyści dla właścicieli. Poza Polską system jest już dostępny m.in w Stanach Zjednoczonych, Australii oraz Wielkiej Brytanii.

  Startup zaledwie dwa tygodnie temu ogłosił nową strategię sprzedażową – 1000 nowych PowerSpotów do ładowania do końca roku i zapowiedział stawienie czoła amerykańskiej drużynie, która do tej pory osiągnęła ponad 1 mln jednostek. Powermat Polska już dziś idzie za ciosem i śmiało pokazuje efekty pilotażowych polskich wdrożeń z branży HoReCa.

  Czytaj także: Polacy pokochali bezprzewodowe ładowanie smartfonów

  Użytkownicy aplikacji Powermat na ładowaniu swoich smartfonów spędzili ponad 19 tys. minut w ciągu dwóch tygodni, natomiast aplikację pobrano 2700 razy.

  – Liczby, które ujawniamy robią wrażenie i taki też oczywiście mają cel. Po prostu pokazują, że nasza aplikacja do bezprzewodowego ładowania ma realny wpływ na rozwój biznesu w branży HoReCa. Jednak tak naprawdę, to nie te liczby są najważniejsze. Najważniejsza jest wartość, która za nimi stoi. Najbardziej pożądany biznesowy Graal dla każdego lokalu usługowego – lojalność klientów. Właśnie tak! Bo Powermat to budowanie zaangażowania i podtrzymywanie relacji, co stanowi istotę naszego rozwiązania. – mówi Juliusz Korwin, Dyrektor Marketingu Powermat Polska.


  Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

  Pokaż komentarze (0)

  powermat-polska