15 listopada 2018, 10:00:III Edycja Kongresu 590 - Centrum Wystawienniczo-Kongresowe Województwa Podkarpackiego - G2A Arena Jasionka 954 36-002 Rzeszów, Polska

Runvido

Runvido logo

Runvido to polski startup wykorzystujący rozwiązania z zakresu rozszerzonej rzeczywistości.

Jak to działa? Wystarczy zainstalować aplikację dostępną na systemy iOS i Android, uruchomić ją i skierować kamerę telefonu na specjalnie przygotowane zdjęcie. I stanie się magia – zdjęcie ożyje.

Kilka tygodni temu przekonaliśmy się o możliwościach Runvido na własne oczy, kiedy otrzymaliśmy specjalne zaproszenie od Alior Banku. Wtedy ożyło zdjęcie ówczesnej prezes banku Katarzyny Sułkowskiej. Technologia przypomina nieco ruchome zdjęcie z Harrego Pottera.

Pojawia się jednak zasadnicze pytanie – gdzie można wykorzystać taką technologię (poza zaproszeniami)? Pierwsza myśl, która przychodzi nam do głowy to interaktywne instrukcje, które dzięki zastosowaniu rozszerzonej rzeczywistości (AR) mogą ożyć i w przejrzysty sposób zaprezentować na przykład składanie mebli. Nie trzeba by było wchodzić na YouTube’a i szukać instruktażowego filmiku. A to tylko jedna z wielu sytuacji, w których może przydać się Runvido… Więcej na ten temat można przeczytać tutaj.

Poniżej materiał przedstawiający możliwości Runvido.